7. srpna 2020: Informace z SAC

Knižní a audioknižní novinky, společný víkend od 18. do 20. 9.

Milí členové,
máme pro Vás informace o audioknižních a knižních novinkách, které se v poslední době vyrojily a ještě vyjdou.
Po jarním audioknižním nášupu, kdy vyšly rychle za sebou Mrtvá v knihovně, Zkouška neviny a Smrt na Nilu, následovaly další audioknihy. Vyšel Vlak z Paddingtonu a povídková audiokniha Svědkyně obžaloby. V září se dočkáme marplovky Smysluplná vražda.
Euromedia vydala pod značkou Kalib další knihu se třemi poirotovskými romány, a to už titul 3krát Hercule Poirot 6. Obsahuje detektivky Vražda Rogera Ackroyda, Pět malých prasátek a Po pohřbu. Na konci srpna vyšly taky dvě samostatné reedice knih Plavý kůň a Nakonec přijde smrt. V září, kdy si budeme připomínat 130 let od narození Agathy Christie, vyjdou dvě knihy původně plánované už na květnový veletrh Svět knihy, který nakonec neproběhl. Znovu vyjde revidované vydání Vlastního životopisu a poprvé v češtině už vyšla kniha citátů slečny Marplové To je vražda, řekla, která navazuje na podobnou publikaci Poirotových citátů Malé šedé buňky.
Taky si Vám dovolujeme připomenout letošní ročník Ceny Společnosti Agathy Christie. Hlasovat může každý člen a každý hlas má váhu. Takže jestli se chcete zapojit do hodnocení, neváhejte. Uzávěrka hlasování je v pondělí 21. září 2020. Povídky posíláme ve formátech word a pdf (záleží na Vás, jaký budete číst, jsou textově identické), na začátku souborů najdete podrobné instrukce.
Výroční den nás čeká v úterý 15. září. Ještě se ozveme.

Pokud byste si ještě chtěli o víkendu 18. - 20. 9. chtěli udělat výlet do Jizerských hor a zároveň se potkat se skvělými lidmi, dejte vědět :-)
Mějte se co nejlépe
Jana Ohnesorg
Juan Zamora