Vražda v Mallowan Hall

Kalibr vydal detektivku od americké autorky publikující pod pseudonymem Collen Cambridge. Případ mrtvoly v knihovně ve smyšleném sídle Mallowan Hall tu vyšetřuje hospodyně Agathy Christie.

Knih, ve kterých vystupuje Agatha Christie, vyšlo v posledních letech několik. Tentokrát není tématem její záhadné zmizení ani doba po zmizení. Autorka novinky si vymyslela sídlo Mallowan Hall, které pojmenovala po druhém manželovi Agathy Christie.

Oficiální anotace
Mallowan Hall, sídlo nejslavnější autorky detektivek Agathy Christie, v sobě spojuje to nejlepší z anglické tradice s moderními vymoženostmi roku 1930. Hospodyní je zde Phyllida Brightová, která je coby bývalá vojenská zdravotní sestra stejně výkonná jako osobitá a zdejší rozsáhlou domácnost řídí s přísnou elegancí. K tomu je milovnicí detektivek, ale ve skutečném životě ještě nenarazila na gentlemana, který by byl alespoň z poloviny tak fascinující jako Hercule Poirot. A ačkoli je Phyllida zvyklá na vraždy a jejich metody jako na častá témata rozhovorů, není připravena na zcela skutečné, a především zcela mrtvé tělo na podlaze zdejší knihovny...
 
Ukázku si můžete přečíst na webu Knižního klubu.