V před světem uzavřeném klášteře Saint-Gilbert-Entre-les-Loups žije v poklidu a modlitbách dvacet mnichů. Ironií je, že společenství, které přijalo slib mlčení, se stalo proslulým pro svůj nádherný zpěv, jehož působení na posluchače je tak hluboké, že se mu přezdívá „krásné tajemství“. Až když je zavražděn známý sbormistr, brána kláštera se otevře a vpustí vrchního inspektora Armanda Gamache ze slavné quebecké Sureté, který zde objeví neklid ve zdánlivé harmonii a je nucen konfrontovat se i se svými vlastními démony. Před odhalením vraha, před obnovením míru musí vrchní inspektor nejprve zvážit božské i lidské a zacelit trhliny mezi nimi.
Klasické filmy podle Agathy Christie znovu na ČT
21. 6. 2018
Česká televize opět uvede čtveřici klasických filmů, které byly natočeny na motivy detektivek Agathy Christie v 70. a 80. letech. Sledovat je můžete od 21. června na ČT1.
Postupně budou odvysílány tyto filmy:
- čtvrtek 21. června od 20.55: Vražda v Orient-expresu (v roli Hercula Poirota Albert Finney)
- čtvrtek 28. června od 20.55: Smrt na Nilu (v roli Hercula Poirota Peter Ustinov)
- čtvrtek 5. července od 21.00: Rozbité zrcadlo (knižní předloha česky pod názvem Prasklé zrcadlo, v roli slečny Marplové Angela Lansbury)
- čtvrtek 12. července od 20.55: Zlo pod sluncem (v roli Poirota Peter Ustinov)
A seriál Hercule Poirot? Poslední padesátiminutová epizoda bude uvedena akorát poslední červnový týden.






