Anne Beddingfeldová, mladá a inteligentní žena se smyslem pro dobrodružství, se po skonu svého otce ocitne v tíživé situaci a přemýšlí, jak naložit se životem. Osud však rozhodne za ni, když se v londýnské podzemní dráze stane svědkyní podivného úmrtí neznámého muže. Poté co vyjde najevo, že nešťastná událost souvisí s objevením uškrcené ženy v sídle člena parlamentu sira Eustace Pedlera, Anne se rozhodne přijít celé věci na kloub. Stopy i náhoda ji zavedou až do Jižní Afriky a během pátrání se seznámí s několika rázovitými i tajemnými postavami, mezi nimiž nakonec potká lásku i odhalí nebezpečného zločince přezdívaného Plukovník.
Klasické filmy podle Agathy Christie opět na ČT1
4. 5. 2019
Česká televize znovu uvede čtyři klasické filmy, jež byly natočeny na motivy detektivek Agathy Christie v 70. a 80. letech.
Aktualizováno 1. července 2019: Zlo pod sluncem bude uvedeno v náhradním termínu.
Postupně budou odvysílány tyto filmy:
- sobota 4. května od 21.10: Vražda v Orient-expresu (v roli Hercula Poirota Albert Finney)
- sobota 11. května od 21.10: Smrt na Nilu (v roli Hercula Poirota Peter Ustinov)
Po týdení pauza následují další dva filmy:
- Rozbité zrcadlo (knižní předloha česky pod názvem Prasklé zrcadlo, v roli slečny Marplové Angela Lansbury) – sobota 25. května od 21.10
-
Zlo pod sluncem (v roli Poirota Peter Ustinov) –
sobota 1. června od 21.10kvůli mimořádné změně programu nakonec bude uvedeno až v sobotu 6. července od 22.45
Kromě toho můžete na ČT1 dál sledovat seriál Hercule Poirot a na Prima Krimi Slečnu Marplovou.
Na fotografii Albert Finney; zdroj: web České televize.






