Slečna Marplová nově na Prima Krimi

Prima Krimi bude od poslední březnového víkendu vysílat britský seriál Slečna Marplová
Seriál televize ITV, stojící i za Herculem Poirotem s Davidem Suchetem, dříve uváděla Česká televize, která postupně uvedla všech šest sérií. Je specifický tím, že se v roli amatérské pátračky postupně objevily dvě herečky: nejprve Geraldine McEwan a v pozdějších dílech Julia McKenzie.
S původní předlohou Agathy Christie se tu pracuje s různou mírou věrnosti. Slečna Marplová byla navíc dosazena i do adaptací románů Agathy Christie, v nichž Marplová nevystupuje. Přesto si zejména Geraldine McEwan získala v České republice řadu příznivců.
Přehled všech epizod nabízíme ke stažení na tomto odkazu.
 
Prima Krimi bude vysílat každý díl dvakrát:
Začíná se epizodou na motivy románu Mrtvá v knihovně. Tu můžete sledovat v sobotu 30. března od 18.20 nebo v neděli 31. března od 12.40. Díl podle románu Oznamuje se vražda bude uveden v neděli 31. března od 19.15 a pak v pondělí dopoledne.
Od dubna by se měl seriál ustálit na tomto rytmu: Jeden díl poběží v sobotu kolem 18.10 a v neděli po 11 hod. Druhá epizoda bude uvedena v neděli kolem 18.10 a poté v pondělí po 11 hod. 
Na aktuální termíny vysílání budeme upozorňovat na našem Facebooku.
 
Závěrem dobrá zpráva: Sobotní vysílání Slečny Marplové se nekryje s Herculem Poirotem na ČT1 – po skončení Poirotových případů jde tehdy stihnout příběhy Marplové.
 
Zdroj fotografie: Prima Krimi