Dílo

V menu vlevo (Romány, Povídky, Divadlo atd.) najdete informace o jednotlivých dílech Agathy Christie. Tam také najdete přehled českých vydání. Soupis vydání díla Agathy Christie ve slovenštině nabízíme ke stažení na tomto odkazu.

Málokterý spisovatel se může pochlubit tak bohatou bibliografií jako Agatha Christie. Informace o konkrétních titulech najdete v levém menu podle příslušných kategorií. Zde alespoň shrnutí. Napsala:

  • 66 detektivních románů a 14 povídkových souborů,
  • 16 divadelních her, ale jak se ukázalo v roce 2015, objevily se i další tituly,
  • 6 nedetektivních románů pod pseudonymem Mary Westmacott
  • a další 4 knihy, dvě z nich pod jménem Agatha Christie Mallowan.

Kromě toho se společně s dalšími autory detektivní literatury podílela na třech detektivkách, do nichž přispěla jednou nebo dvěma kapitolami  The Floating Admiral, The Scoop a Behind the Screen.

Může to znít neuvěřitelně, ale i dnes se dozvídáme o dalších nových knihách Agathy Christie! Znalec díla Agathy Christie Charles Osborne se totiž rozhodl převést některé divadelní hry Agathy Christie na román; John Curran připripravil dva díly zápisníků Agathy Christie, v přepracované a aktualizované verzi dostupné jako Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie.

V září 2014 vyšla první autorizovaná kniha s Herculem Poirotem, kterou nenapsala Agatha Christie ani nezpracovává její námět, v roce 2020 následoval už čtvrtý titul.

V září 2022 vyšla v angličtině kniha povídek se slečnou Marplovou od 12 současných autorek, v říjnu následuje český překlad.