Vyšlo - Vyjde

Agatha Christie v roce 2019

Neuteklo vám nic z českého agathovského dění v roce 2019? V článku najdete, jaké vyšly knihy a audioknihy a jaké byly divadelní premiéry.

Agatha Christie v roce 2018

V článku uvádíme přehled knih, audioknih a DVD vydaných v České republice v roce 2018.

Agatha Christie v roce 2017

Připravili jsme tradiční soupis christieovského dění během minulého roku. V článku shrnujeme knižní, audioknižní, filmový, televizní, rozhlasový i divadelní provoz.

Agatha Christie v roce 2016

Soupis christieovského dění během roku 2016.

Agatha Christie v roce 2015

Jako i v předchozích letech přinášíme tradiční přehled titulů Agathy Christie (nebo knih souvisejících s jejím dílem), které v češtině vyšly v průběhu letošního roku. Ten byl zcela zásadní, protože došlo ke zkompletování oblíbené černé řady, a neměli bychom zapomenout, že 15. září uplynulo 125 let od narození Agathy Christie. Rekapitulujeme též informace týkající se zahraničního dění.

OHLÉDNUTÍ Agatha Christie v roce 2014

V roce 2014 vyšla první autorizovaná kniha s Herculem Poirotem, kterou nenapsala Agatha Christie. V češtině se objevily i další tituly. Připravili jsme jejich přehled.

Ediční plán Knižního klubu pro rok 2014

Nakladatelství Knižní klub, pod jehož hlavičkou vychází české překlady Agathy Christie, připravilo seznam titulů plánovaných na rok 2014. Tento seznam nemusí být přesně naplněn podle aktuální situace a může být případně doplněn o další tituly.

Jaký byl rok 2013 s Agathou Christie?

V roce 2013 nevyšla žádná kniha Agathy Christie, která by do té doby nebyla dostupná v českém překladu. Vlastní životopis se však dočkal revidovaného vydání, téměř po padesáti letech vyšel znovu špionážní příběh N či M. V Anglii bylo rozhodnuto o tom, že jiná autorka napíše novou poirotovku.

Ediční plán Knižního klubu pro rok 2013

Jaké knihy Agathy Christie vydal Knižní klub v roce 2013? Dočkali jsme se reedic nedávno publikovaných titulů, kromě toho také příběhů, které česky vyšly po delší době. Tituly, které česky nebyly doposud vůbec publikovány, pro rok 2013 v edičním plánu tentokrát nebyly. Vlastní životopis Agathy Christie však vyšel v revidovaném vydání.

Ediční plán Knižního klubu pro rok 2012

Nakladatelství Euromedia, pod jehož hlavičkou vychází české překlady Agathy Christie, zveřejnilo svůj ediční plán pro rok 2012. Tento seznam nicméně nemusí být přesně naplněn podle aktuální situace, může být doplněn o další tituly (což se předpokládá).

Knižní klub v roce 2011

Co si pro nás v roce 2011 připravil Knižní klub? 

Agatha Christie v roce 2010

Rok 2010 byl ve ve znamení autorčina výročí, Agatha Christie se narodila před 120 lety 15. září 1890. Jaké tituly se během roku objevily v češtině?

Agatha Christie v roce 2009

Pojďme si připomenout, co všechno vyšlo v roce 2009 v Čechách za knihy, CD a DVD Agatha Christie.

Co přinesl rok 2008 od Agathy Christie?

Rok 2008 byl zatím nejbohatší na vydávání díla Agathy Christie v češtině. Unikla vám nějaká kniha, CD či DVD? Nyní přinášíme kompletní seznam vydaných titulů.