Ediční plán Knižního klubu pro rok 2014

Nakladatelství Knižní klub, pod jehož hlavičkou vychází české překlady Agathy Christie, připravilo seznam titulů plánovaných na rok 2014. Tento seznam nemusí být přesně naplněn podle aktuální situace a může být případně doplněn o další tituly.

Tragédie o třech jednáních, poprvé v KK, březen
Na večeři u sira Charlese Cartwrighta se sejde rozmanitá společnost – včetně nenápadného pana Satterthwaita a podivínského Hercula Poirota, belgického detektiva na odpočinku. Jeden z pozvaných, farář Babbington, se napije koktejlu a vzápětí padá mrtev k zemi — ve sklence se nenašly stopy jedu, smrt tedy musela nastat z jiných příčin. Když o pár týdnů později umírá jiný z tehdejších hostí, a opět ve společnosti týchž lidí, už není pochyb – někdo vraždil nikotinem. „Střezte se dne, kdy se vaše sny splní,“ radí Poirot a i tentokrát má pravdu – aby proměnil své touhy ve skutečnost, je člověk leckdy ochoten dopustit se i toho nejhoršího… 

 
3× vraždy, první souborné vydání, květen
Souborné vydání klasické detektivky Deset malých černoušků, kterou členové Společnosti Agathy Christie zvolili roku 2002 nejlepší Agathou vůbec; poirotovských Vražd podle abecedy; a titulu Nakonec přijde smrt zasazeného do Egypta v roce 2000 př. n. l.
 
Nekonečná noc, poprvé v KK, červen
Michael Rogers, vypravěč příběhu, je mladík, který vystřídal celou řadu zaměstnání a vztahy, které měl až dosud s dívkami, byly sexuálního charakteru. Když tu se jednou ocitá na venkově u domu U Věží, zvaného také Cikánský revír, opředeného řadou pověr. Nedaleko dokonce žije jedna cikánka. A pak jednou potká u Cikánského revíru Michael bohatou dívku Elli...
Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula.

Velká výprava — Dopisy a fotografie z Britské koloniální expedice, poprvé v češtině, září
Dopisy a fotografie Agathy Christie z její rok trvající cesty po Jižní Africe, Austrálii, Novém Zélandu, Kanadě a Americe (Honolulu, Havaj), jíž se zúčastnila v roce 1922 coby členka Britské koloniální výpravy, shromažďující materiál pro Britskou koloniální výstavu (konanou dva roky poté v Londýně). Společně se svým manželem Archibaldem a dalšími pěti členy expedice vyrazili na misi, během níž Agatha každý týden zasílala dopis své matce, kde do detailu popisovala navštívená exotická místa a jejich obyvatele. Množství dosud nepublikovaných dopisů doprovází neméně fotografií pořízených cestovním aparátem, jakož i pohlednice, novinové články, lístky z hotelu a další soubor písemností shromážděných Agathou během cesty.
Kniha je určena všem „agathologům“, ale i milovníkům historie 20. let minulého století.
Do češtiny překládá Jan Čermák, zakladatel Společnosti Agathy Christie, který již přeložil oba díly Utajených zápisníků Agathy Christie a také tři detektivky Agathy Christie.
 
Poslední případy slečny Marplové, první souborné vydání, říjen
Kniha šesti povídek se slečnou Marplovou a dvou bez Velkého detektiva vyjde souborně česky poprvé, ale všechny příběhy byly již dříve česky publikovány v různých antologiích.
 
Vražda na golfovém hřišti, poprvé v KK, prosinec
Detektivka s Herculem Poirotem a kapitánem Hastingsem, česky známá také pod názvem Pozvánka pro Hercula Poirota.
Kniha vychází ve dvou textově identických verzích. V klasické řadě s černými pevnými deskami a s novým provedením obálky v edici, která bude zahrnovat vybrané příběhy Hercula Poirota, včetně autorizované detektivky Sophie Hannah Vraždy s monogramem.