Novinky

U příležitosti Mezinárodního dne žen představujeme naše oblíbené hrdinky z knih Agathy Christie

Členky a člen Společnosti Agathy Christie o svých oblíbených ženských.

Hlasujte pro Audioknihu roku

Opět můžete hlasovat v posluchačské kategorii soutěže Audiokniha roku. V klání je 6 christieovských kousků. Hlasovat můžete do konce března.

Blahopřejeme k životnímu jubileu Janu Čermákovi

Češi mají Otce vlasti, my máme Otce zakladatele. Našeho milovaného Honzíka, Jana Čermáka. A právě ten dnes (16. ledna) slaví životní jubileum. Přejeme mu především zdraví, lásku, smích, ať se mu stále plní sny a ať zůstává i nadále duchem stále mlád!  

Čaj se Sherlockem Holmesem 2024

Na jubilejním, 10. ročníku akce vystoupí i zástupci Společnosti Agathy Christie. V pátek 5. ledna 2024 od 17 hod. v Ústřední knihovně v Praze na Mariánském náměstí.

Přejeme co nejklidnější Vánoce

Přejeme vám co nejklidnější Vánoce. Věříme, že v knihách Agathy Christie najdete pohodu.

Audioknihy Vražda v Mezopotámii a Nakonec přijde smrt

OneHotBook vydal krátce po sobě dvě audioknihy s detektivkami Agathy Christie. Obě těží inspiraci v jejím druhém manželství s archeologem Maxem Mallowanem. Vražda v Mezopotámii vznikla jako vícehlasá četba.

Divadelních Pět malých prasátek v Plzni

Divadlo J. K. Tyla hru uvádí pod anglickým názvem Go Back for Murder. Premiéra proběhla 16. prosince 2023. V roli Mereditha Blakea účinkuje člen Společnosti Agathy Christie Marek Mikulášek.

Pověz mi, jak žijete nově s fotkami

Poslední knihou Agathy Christie, která letos vyšla v češtině, jsou její vzpomínky z cest na Blízký východ, kam doprovázela svého druhého manžela, archeologa Maxe Mallowana. Kniha obsahuje poprvé v češtině kromě Agathina textu i fotografie z archeologických expedic.

Francouzské Vraždy podle Agathy Christie s novým týmem

Kabelová stanice Filmbox uvede nové díly od pátku 8. prosince.

Nemesis na audioknize

Poslední napsaný případ slečny Marplové čtou Otakar Brousek mladší a promluvy amatérské pátračky Růžena Merunková. Vydalo Voxi ze skupiny Albatros Media.

Poirot – Největší detektiv na světě

Velkou knihu o belgickém detektivovi napsal britský badatel Mark Aldridge a v češtině ji vydalo Universum ze skupiny Euromedia Group.

Mrtvá v knihovně jako paperback

Klasická detektivka se slečnou Marplovou vyšla v brožovaném vydání s „květinovou“ úpravou. Překlad vychází z delší britské verze.

Cíl neznámý

Špionážní detektivka Agathy Christie známá jako Místo určení neznámé vyšla v Kalibru pod novým názvem a v novém překladu.

Autobiografický laděný Nedokončený portrét na audioknize

V roce 2020 vysílal Český rozhlas Dvojka jako zkrácenou četbu na pokračování v podání Jana Vlasáka. Nyní vydala na audioknize Radiotéka.

Životopis Agathy Christie od Lucy Worsleyové

Biografie Agatha Christie – tajuplná žena vyšla v nakladatelství Pavel Dobrovský – Beta.