Novinky

Výsledky 19. ročníku soutěže o Cenu Společnosti Agathy Christie

V pražském policejním muzeu byly dnes vyhlášeny ceny za českou detektivní literaturu, mezi kterými byla předány i Cena Společnosti Agathy Christie.

Hadí doupě v novém vydání

Knižní klub znovu publikoval detektivku Hadí doupě. Sama Agatha Christie ji společně se Zkouškou neviny řadila ke svým nejoblíbenějším.

Hercule Poirot na ČT1 v červnu

Jak bude vysílat Česká televize Hercula Poirota po zbytek června. Více v článku.

Kenneth Branagh jako Poirot: první trailer Vraždy v Orient-expresu

Byl zveřejněn trailer nového filmového zpracování Vraždy v Orient-expresu, v němž ztvárnil Hercula Poirota britský herec Kenneth Branagh.Ten je zároveň rovněž režisérem snímku.

Rozhovor s Markem Mikuláškem nejen o Pasti na myši

Český rozhlas Plzeň vysílal rozhovor s hercem Markem Mikuláškem, který se věnoval mj. nově uváděné Pasti na myši v Plzni.

Filmová Zkouška neviny v pražském Ponrepu

Pražské kino Ponrepo uvede málo známou filmovou adaptaci Zkoušky neviny z roku 1984. Film bude možné zhlédnout v jediném termínu, a to v pondělí 12. června od 17.30.

Křest audioknihy Opona

V neděli 14. května byla na pražském Výstavišti v rámci veletrhu Svět knihy pokřtěna nově vydaná audiokniha Opona.

Past na myši nově také v Plzni

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni uvede na scéně Velkého divadla detektivku Agathy Christie Past na myši. Premiéra se uskuteční v sobotu 6. května 2017. V roli seržanta Trottera účinkuje člen Společnosti Agathy Christie.

Televizní N či M? na Prima Max

Prima Max odvysílá televizní adaptaci N či M? z cyklu BBC Partners in Crime, premiérově uvedeného v létě 2015. V hlavních rolích opět Jessica Raine jako Pentlička a David Walliams v roli Tommyho.

Na audioknize vychází Opona

Kristián a Tympanum vydájí v květnu na audioknize Oponu. Poslední případ Hercula Poirota. Čte Jaromír Meduna, dabér poirotovského představitele Davida Sucheta a čestný člen Společnosti Agathy Christie.

David Suchet v dokumentu o Orient-expresu

Česká televize opět uvede dokument Poirot řídí Orient-expres, kterým provádí David Suchet.

Tommy a Pentlička na Prima Max

Po Deseti malých černoušcích, které Prima uvedla na začátku letošního roku, se dočkáme další christieovské adaptace, byť tentokrát na „zapadlejší“ Prima Max. Uvedena bude minisérie, v níž vystupují Tommy a Pentlička Beresfordovi.
Aktualizováno 7. dubna 2016

Krátce ze světa Agathy 2

Přinášíme několik základních informací o aktuálním christieovském dění.

Krátce ze světa Agathy

V Japonsku uvedou svoji adaptaci Deseti malých černouškůVražda v Orient-expresu se točí na Maltě a bude uvedena i divadelní verze této detektivky.

Záhadné zmizení jako beletrie a nové vydání Zápisníků

Kromě reedic knih Agathy Christie vydá Knižní klub v letošním roce také dva christieovské tituly jiných autorů. Chystá se detektivka inspirovaná autorčiným záhadným zmizením a nové vydání tzv. Zápisníků.

Nový ročník soutěže o Cenu Společnosti Agathy Christie

Česká Společnost Agathy Christie vyhlašuje již 19. ročník literární soutěže o nejlepší detektivní povídku roku 2017 Cena Společnosti Agathy Christie. Povídky můžete zasílat do 30. dubna 2017. Prodlužujeme příjem povídek do středy 10. května 2017.

Do divadla na hry Agathy Christie

Aktuálně můžete vidět v Mostě a ve Zlíně Past na myši, v Brně Deset malých černoušků. Divadelní hry Agathy Christie chystají v Plzni a Příbrami.

Rozhlasová dramatizace N či M?

V neděli 29. ledna od 20.00 vysílal Český rozhlas Dvojka v premiéře dramatizaci špionážního příběhu Agathy Christie N či M?, v němž vystupují Tommy a Pentlička Beresfordovi.

Deset malých černoušků v novém vydání

První knihou Agathy Christie, kterou Knižní klub publikoval v roce 2017, je Deset malých černoušků.

41 let od smrti Agathy Christie

Před 41 lety, 12. ledna 1976, zemřela v 85 letech Agathy Christie.

PF 2017

Přejeme všem našim fanouškům úžasný rok 2017. PF se snaží naznačit jednu z událostí, které budeme během roku věnovat pozornost.

Agatha Christie v roce 2016

Připravili jsme tradiční soupis christieovského dění během tohoto roku.

Jaromír Meduna hostem Českého rozhlasu

Jaromír Meduna v pořadu Host do domu ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky promluvil mj. o dabování seriálu Hercule Poirot a namlouvání audioknihy Záhada na zámku Styles.

Deset malých černoušků na Primě i HBO3

V lednu můžete opět sledovat nejnovější adaptaci Deseti malých černoušků. Kromě kabelové HBO3 ji nově odvysílá také TV Prima.

Hercule Poirot po Vánocích znovu na ČT1

Česká televize po vánoční přestávce pokračuje ve vysílání Hercula Poirota.
Aktualizováno 10. ledna 2017.

3× Hercule Poirot 2

Knižní klub publikoval v prosinci poslední letošní knihu Agathy Christie – komplet tří románů 3× Hercule Poirot 2.