Novinky

Hlasujte pro Audioknihu roku

Opět můžete hlasovat v posluchačské kategorii soutěže Audiokniha roku. V klání je 6 christieovských kousků. Hlasovat můžete do konce března.

Blahopřejeme k životnímu jubileu Janu Čermákovi

Češi mají Otce vlasti, my máme Otce zakladatele. Našeho milovaného Honzíka, Jana Čermáka. A právě ten dnes (16. ledna) slaví životní jubileum. Přejeme mu především zdraví, lásku, smích, ať se mu stále plní sny a ať zůstává i nadále duchem stále mlád!  

Čaj se Sherlockem Holmesem 2024

Na jubilejním, 10. ročníku akce vystoupí i zástupci Společnosti Agathy Christie. V pátek 5. ledna 2024 od 17 hod. v Ústřední knihovně v Praze na Mariánském náměstí.

Přejeme co nejklidnější Vánoce

Přejeme vám co nejklidnější Vánoce. Věříme, že v knihách Agathy Christie najdete pohodu.

Divadelních Pět malých prasátek v Plzni

Divadlo J. K. Tyla hru uvádí pod anglickým názvem Go Back for Murder. Premiéra proběhla 16. prosince 2023. V roli Mereditha Blakea účinkuje člen Společnosti Agathy Christie Marek Mikulášek.

Pověz mi, jak žijete nově s fotkami

Poslední knihou Agathy Christie, která letos vyšla v češtině, jsou její vzpomínky z cest na Blízký východ, kam doprovázela svého druhého manžela, archeologa Maxe Mallowana. Kniha obsahuje poprvé v češtině kromě Agathina textu i fotografie z archeologických expedic.

Francouzské Vraždy podle Agathy Christie s novým týmem

Kabelová stanice Filmbox uvede nové díly od pátku 8. prosince.

Nemesis na audioknize

Poslední napsaný případ slečny Marplové čtou Otakar Brousek mladší a promluvy amatérské pátračky Růžena Merunková. Vydalo Voxi ze skupiny Albatros Media.

Mrtvá v knihovně jako paperback

Klasická detektivka se slečnou Marplovou vyšla v brožovaném vydání s „květinovou“ úpravou. Překlad vychází z delší britské verze.

Cíl neznámý

Špionážní detektivka Agathy Christie známá jako Místo určení neznámé vyšla v Kalibru pod novým názvem a v novém překladu.

Životopis Agathy Christie od Lucy Worsleyové

Biografie Agatha Christie – tajuplná žena vyšla v nakladatelství Pavel Dobrovský – Beta.

Past na myši v Příbrami

Nastudování divadelní hry Agathy Christie zařadilo na repertoár Divadlo Antonína Dvořáka Příbram.

Povídka Sen v antologii Zdánlivě nemožné zločiny

Kniha obsahuje příběhy zahraničních autorů, ve kterých jde o vyšetřování záhad zamčeného pokoje nebo o jinak na první pohled nevysvětlitelné záhady. Vydalo Familum

Audioknižní Pověz mi, jak žijete

Čte Martina Hudečková, vydalo Tympanum.

Cena Společnosti Agathy Christie 2023

V Muzeu Policie ČR na pražském Karlově jsme v neděli 24. září vyhlásili výsledky jubilejního, 25. ročníku naší literární soutěže o nejlepší detektivní povídku roku.

Mathew Prichard 80

Jediný vnuk Agathy Christie se narodil 21. září 1943. Jeho rodiči byli Rosalind Hicksová, dcera Agathy Christie, a její první manžel Hubert Prichard.

Přízraky v Benátkách v kinech

Film Kennetha Brangha má českou premiéru ve čtvrtek 14. září.

Viděla jsem vraždu v novém vydání

U příležitosti premiéry adaptace Kennetha Branagha vyšla detektivka s filmovou obálkou a názvem Přízraky v Benátkách.

Audioknižní Pavučina

Audiotéka vydala ve zvukové podobě další divadelní hru Agathy Christie. Pavučina (1954) spadá do zlatého divadelního období Agathy Christie, kdy se jeden čas v londýnské divadelní čtvrti West End hrála společně s Pastí na myši a Svědkyní obžaloby.

Znovu vyšla Smrt (staré) posluhovačky

Poprvé pod zkráceným názvem vydal Kalibr.