Novinky

Vzniká francouzská televizní verze Deseti malých černoušků

Po divácky dobře přijaté britské verzi Deseti malých černoušků (2016) z produkce BBC, která byla uvedena i v České republice, už stihla vzniknout adaptace japonská (2017). A nyní se chystá i verze francouzská, za kterou stojí společnost Escazal Films, produkující také seriál Malé vraždy podle Agathy.

Divadelní Vražda v Orient-expresu na Kladně a v Českém Těšíně

Kladenské a českotěšínské divadlo chystají divadelní verzi Vraždy v Orient-expresu. Mladoboleslavští Černoušci se opět hrají letos v říjnu.

Zlo pod sluncem na audioknize

OneHotBook vydal na audioknize Zlo pod sluncem. Čte Lukáš Hlavica.

Po Vraždě v Orient-expresu (2017) a Vánocích Hercula Poirota (2018) publikoval OneHotBook třetí audioknižní poirotovku. Zlo pod sluncem načetl Lukáš Hlavica už na podzim 2018 ve stejné době jako Zlo pod sluncem, ale vydavatel nechával audioknihu až na jaro.

Jaromír Meduna a večer Tajemství Hercula Poirota

Hynek Žirovnický pořadá nový večer Tajemství Hercula Poirota. Akce proběhne za účasti Jaromíra Meduny ve čtvrtek 16. května od 19.00 v kavárně Montmartre (Řetězová 7, Praha 1).

Křest nové audioknihy Zlo pod sluncem

Srdečně zveme na křest nové audioknihy Zlo pod sluncem, kterou vydává OneHotBook. Křest proběhne v sobotu 11. května od 16.30 hod. na pražském Výstavišti na Světě knihy v Sále audioknih. 
Zlo pod sluncem je už třetí audioknihu s Herculem Poirotem, kterou vydal OneHotBook a opět načetl Lukáš Hlavica v režii Michala Bureše.

Klasické filmy podle Agathy Christie opět na ČT1

Česká televize znovu uvede čtyři klasické filmy, jež byly natočeny na motivy detektivek Agathy Christie v 70. a 80. letech. 

Aktualizováno 23. května 2019: doplněno vysílání Rozbitého zrcadlaZla pod sluncem.

V Kalibru vyšlo Jiné zlo

Nakladatelství Kalibr vydalo krimi Andrewa Wilsona Jiné zlo. Jde o druhou Wilsonovu knihu, ve které vystupuje Agatha Christie.

Slečna Marplová nově na Prima Krimi

Prima Krimi bude od poslední březnového víkendu vysílat britský seriál Slečna Marplová

David Suchet čestným členem Společnosti Agathy Christie

David Suchet, představitel belgického detektiva v oblíbeném seriálu Hercule Poirot, převzal diplom čestného člena české Společnosti Agathy Christie.

Dokument o zmizení Agathy Christie na ČT art

ČT art uvede francouzský dokument Agatha Christie vs. Hercule Poirot, věnující se tzv. záhadnému zmizení Agathy Christie v prosinci 1926.
 

Svědek obžaloby na Prima Max

Prima Max uvede pod názvem Svědek obžaloby adaptaci BBC z roku 2016, která vznikla na motivy povídky Agathy Christie Svědkyně obžaloby.

Co nového ve světě Agathy Christie

Ve světě se chystají nové televizní adaptace a k vidění jsou nové divadelní hry. V Londýně se hraje stará klasika, ale není tím myšlena jen Past na myši. V článku přinášíme shrnutí aktuálních informací ze světa Agathy Christie.  

Čtenářská výzva 2019

Na rok 2019 jsme pro vás připravili čtenářskou výzvu. V článku se dozvíte, jaké knihy Agathy Christie si můžete během 12 měsíců přečíst.

Vyhlašujeme 21. ročník soutěže o Cenu Společnosti Agathy Christie

Vyhlašujeme už 21. ročník literární soutěže o nejlepší detektivní povídku roku 2019 Cena Společnosti Agathy Christie. Povídky můžete zasílat do neděle 21. dubna 2019.

„Černoušci“ na divadle v Mladé Boleslavi

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede v pátek 22. února 2019 premiéru hry A pak už tam nezbyl ani jeden. Proč se divadelní verze jmenuje takto a ne Deset malých černoušků? Kdo v představení hraje a jaké jsou další termíny?

Přednáška o Agathě Christie v Brně

Srdečně zveme na přednášku nejen o životě a díle Agathy Christie. Akce proběhne ve středu 20. února od 18.00 v žabovřeské (ulice Mozolky 52) pobočce Knihovny Jiřího Mahena v Brně.

Němý svědek v novém vydání

Společnost Euromedia Group vydala v lednu pod novou značkou Kalibr detektivku Němý svědek.

Seriál Hercule Poirot zase od začátku

Česká televize naváže na dosavadní vysílání seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem a znovu uvede všech 38 epizod padesátiminutové stopáže.

Vražda na faře nově na audioknize

Nakladatelství Vyšehrad vydalo na audioknize Vraždu na faře. Čtou Otakar Brousek mladší a Růžena Merunková (promluvy slečny Marplové).

Hercule Poirot od ledna na ČT1

V týdnu od 6. ledna 2019 se vysílání seriálu Hercule Poirot přesouvá opět na ČT1. Poběží tradičně jedna epizoda týdně, kterou bude možné sledovat ve dvou různých časech.

30 let od začátku seriálu Hercule Poirot

Před 30 lety, 8. ledna 1989, se v Británii začal vysílat seriál Hercule Poirot, ve kterém belgického detektiva ztvárnil David Suchet. Do listopadu 2013 byly s tímto představitelem uvedeny epizody podle téměř všech příběhů, které s Herculem Poirotem napsala sama Agatha Christie.

PF 2019

Děkujeme za přízeň, kterou jste nám v tomto roce věnovali, a těšíme se na „viděnou“ v novém roce… Informace o českém i zahraničním dění týkajícím se života a díla Agathy Christie můžete i v roce 2019 sledovat na těchto našich webových stránkách a na našem facebookovém profilu.
I tentokrát jsme pro vás připravili tematické PF, prohlédnout si ho můžete zde.
Společnost Agathy Christie

Hercule Poirot na ČT2 první lednový týden

I první lednový týden poběží na ČT2 několik dílů seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem.

Agatha Christie v roce 2018

V článku uvádíme přehled knih, audioknih a DVD vydaných v České republice v roce 2018.

Šťastné a veselé Vánoce 2018

Přejeme vám pohodové prožití vánočních svátků, v ideálním případě s knihami Agathy Christie nebo adaptacemi jejích děl. Na vánoční dny vybíráme ukázku z Vánoc Hercula Poirota.

Muž v hnědém obleku v novém vydání

Euromedia Group pod svou novou značkou Kalibr znovu vydala román Muž v hnědém obleku.

Co vyjde v roce 2019

V roce 2019 vyjde v češtině znovu několik detektivek Agathy Christie. Za pozornost však zejména stojí, že vyjdou dva romány, které publikovala pod pseudonymem Mary Westmacott. Kompletní přehled titulů, včetně anotací, uvádíme v tomto článku. Závěrem zmiňujeme i audioknižní výhled.

Pět malých prasátek na audioknize

V krátkém čase vychází česky už třetí audiokniha Agathy Christie. Pět malých prasátek vydala Audiotéka a načetl je Pavel Soukup.

Velká kniha vánočních detektivek a záhad

Společnost Familium publikovala antologii Velká kniha vánočních detektivek a záhad. Od Agathy Christie je zde obsažena povídka Vánoční tragédie se slečnou Marplovou.

6 dílů HP během Vánoc

Během vánočního týdnu uvede ČT2 celkem šest epizod Hercula Poirota. Vysílat se bude i dokument o natáčení seriálu.

Poirot opět řídí Orient-expres, nová Vražda v O-e dál na HBO

Česká televize opět uvede dokument Poirot řídí Orient-expres, a HBO pokračuje s vysíláním Vraždy v Orient-expresu v Branaghově podání.

Soutěž o 3× audioknihu Vánoce Hercula Poirota

Připravili jsme soutěž o 3 audioknihy Vánoce Hercula Poirota, kterou načetl Lukáš Hlavica a nedávno publikovalo vydavatelství OneHotBook.
Na konci článku uvádíme jména vylosovaných a správné odpovědi.

Hadí doupě jako audiokniha

Tympanum vydalo na audioknize Hadí doupě v podání Jiřího Suchého z Tábora. Načetl detektivku, kterou sama autorka řadila ke svým nejoblíbenějším.