Novinky

  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_date::exposed_validate() should be compatible with views_handler::exposed_validate(&$form, &$form_state) in /home/custom/a/agathacz/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_date.inc on line 157.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_access::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /home/custom/a/agathacz/sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_access.inc on line 32.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/custom/a/agathacz/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Do divadla na hry Agathy Christie

Aktuálně můžete vidět v Mostě a ve Zlíně Past na myši, v Brně Deset malých černoušků. Divadelní hry Agathy Christie chystají v Plzni a Příbrami.

Rozhlasová dramatizace N či M?

V neděli 29. ledna od 20.00 vysílal Český rozhlas Dvojka v premiéře dramatizaci špionážního příběhu Agathy Christie N či M?, v němž vystupují Tommy a Pentlička Beresfordovi.

Deset malých černoušků v novém vydání

První knihou Agathy Christie, kterou Knižní klub publikoval v roce 2017, je Deset malých černoušků.

41 let od smrti Agathy Christie

Před 41 lety, 12. ledna 1976, zemřela v 85 letech Agathy Christie.

PF 2017

Přejeme všem našim fanouškům úžasný rok 2017. PF se snaží naznačit jednu z událostí, které budeme během roku věnovat pozornost.

Agatha Christie v roce 2016

Připravili jsme tradiční soupis christieovského dění během tohoto roku.

Deset malých černoušků na Primě i HBO3

V lednu můžete opět sledovat nejnovější adaptaci Deseti malých černoušků. Kromě kabelové HBO3 ji nově odvysílá také TV Prima.

Jaromír Meduna hostem Českého rozhlasu

Jaromír Meduna v pořadu Host do domu ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky promluvil mj. o dabování seriálu Hercule Poirot a namlouvání audioknihy Záhada na zámku Styles.

Hercule Poirot po Vánocích znovu na ČT1

Česká televize po vánoční přestávce pokračuje ve vysílání Hercula Poirota.
Aktualizováno 10. ledna 2017.

3× Hercule Poirot 2

Knižní klub publikoval v prosinci poslední letošní knihu Agathy Christie – komplet tří románů 3× Hercule Poirot 2.

Přejeme šťastné a veselé!

Všem pravidelným i příležitostným čtenářům našich webových stránek přejeme krásné a klidné Vánoce. A víte, jak je slavil Hercule Poirot?

Vánoční televizní tipy: dokument a Černoušci

Na ČT2 můžete sledovat dokument o Agathě Christie, Cinemax znovu uvede nejnovější verzi Deseti malých černoušků.

Knižní klub v roce 2017

Jaké knihy Agathy Christie plánuje Knižní klub na rok 2017?

Změny ve vysílání Hercula Poirota

Česká televize přesouvá reprízové vysílání Hercula Poirota ze soboty na čtvrtek a v předvánočním období vysílání přeruší.

Anglicky vychází původní verze Velké čtyřky

V prosinci vychází v anglickém originále původní verze Velké čtyřky.

Pavučina v románové podobě

Knižní klub vydal začátkem listopadu prozaickou verzi Pavučiny. Všechny tři převody divadelních her, které učinil Charles Osborne, jsou tak k dispozici v českém překladu. 

Cena Společnosti Agathy Christie 2016

Vyhlášení 18. ročníku Ceny Společnosti Agathy Christie proběhlo společně s udílením dalších cen za českou detektivní literaturu v úterý 8. listopadu 2016 v pražském Muzeu Policie ČR.

Poirot na ČT1 znovu od Záhady na zámku Styles

Česká televize po Oponě, poslední epizodě seriálu Hercule Poirot, pokračuje s dlouhými epizodami znovu od začátku. V článku také zveřejňujeme ke stažení seznam všech epizod.

Říjnové novinky: dvě povídkové sbírky i dvě audioknihy

Knižní klub vydal v říjnu povídkovou sbírku Třináct záhad se slečnou Marplovou a velký soubor Hercule Poirot: Povídky. Na audioknihách vyšla Záhada na zámku Styles a Zavřená truhla.

Host Radiožurnálu o Agathě Christie

Český rozhlas Radiožurnál vysílal při příležitosti 100 let od literárního zrození Hercula Poirota rozhovor o Agathě Christie a jejích detektivkách.

Vychází (skoro) kompletní sbírka povídek Hercula Poirota

Knižní klub vydá v říjnu soubor téměř všech poirotovských povídek, čítající i příběh, který je známější z verze s Parkerem Pynem. Proč jen téměř všech a kolik jich vlastně celkem bylo a proč se údaje z různých zdrojů liší? A jak to, že ještě pořád může vyjít něco, co dosud česky nevyšlo?

Mezinárodní den překladatelů a 4× jedna Agatha

Na pátek 30. září připadá Mezinárodní den překladatelů. Jak vypadá úryvek z jedné povídky Agathy Christie ve čtyřech verzích?

Past na myši třikrát na divadle

Tři česká divadla chystají na divadelní sezonu 2016/2017 nastudování Pasti na myši.

Záhada na zámku Styles vyjde jako audiokniha

Agentura Kristián a Tympanum vydávají v nezkrácené verzi audioknihu Záhada na zámku Styles. První detektivku Agathy Christie namluvil Jaromír Meduna.

Agatha Christie 126

Před 126 lety se v anglickém městě Torquay narodila manželům Millerovým dcera Agatha Mary Clarissa, budoucí autorka detektivek.

Začalo natáčení Hadího doupěte

Aniž by o chystaném snímku oficiální web agathachristie.com cokoliv psal, začalo natáčení filmové adaptace na motivy knihy Hadí doupě.

Vychází Zavřená truhla

V září vychází Zavřená truhla, druhá kniha s Herculem Poirotem, kterou nenapsala Agatha Christie ani nevychází z jejího námětu.

Svědkyně obžaloby a další chystané adaptace knih Agathy Christie

Sotva začalo natáčení televizní Svědkyně obžaloby, kterou chystá BBC, už se objevila zpráva, že Ben Affleck možná natočí filmovou verzi. Oznámeno také bylo, že BBC natočí i další adaptace na motivy knih Agathy Christie.

Aktuální TV tipy

Česká televize bude po prázdninové pauze pokračovat ve vysílání Hercula Poirota a uvede též staré filmové adaptace, v programu kabelové stanice Cinemax je opět nejnovější verze Deseti malých černoušků.
AKTUALIZACE Doplněny filmové adaptace Vražda v Orient-expresu Zlo pod sluncem.