Novinky

Čtenářská výzva 2019

Na rok 2019 jsme pro vás připravili čtenářskou výzvu. V článku se dozvíte, jaké knihy Agathy Christie si můžete během 12 měsíců přečíst.

Hercule Poirot od ledna na ČT1

V týdnu od 6. ledna 2019 se vysílání seriálu Hercule Poirot přesouvá opět na ČT1. Poběží tradičně jedna epizoda týdně, kterou bude možné sledovat ve dvou různých časech.

30 let od začátku seriálu Hercule Poirot

Před 30 lety, 8. ledna 1989, se v Británii začal vysílat seriál Hercule Poirot, ve kterém belgického detektiva ztvárnil David Suchet. Do listopadu 2013 byly s tímto představitelem uvedeny epizody podle téměř všech příběhů, které s Herculem Poirotem napsala sama Agatha Christie.

PF 2019

Děkujeme za přízeň, kterou jste nám v tomto roce věnovali, a těšíme se na „viděnou“ v novém roce… Informace o českém i zahraničním dění týkajícím se života a díla Agathy Christie můžete i v roce 2019 sledovat na těchto našich webových stránkách a na našem facebookovém profilu.
I tentokrát jsme pro vás připravili tematické PF, prohlédnout si ho můžete zde.
Společnost Agathy Christie

Hercule Poirot na ČT2 první lednový týden

I první lednový týden poběží na ČT2 několik dílů seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem.

Agatha Christie v roce 2018

V článku uvádíme přehled knih, audioknih a DVD vydaných v České republice v roce 2018.

Šťastné a veselé Vánoce 2018

Přejeme vám pohodové prožití vánočních svátků, v ideálním případě s knihami Agathy Christie nebo adaptacemi jejích děl. Na vánoční dny vybíráme ukázku z Vánoc Hercula Poirota.

Muž v hnědém obleku v novém vydání

Euromedia Group pod svou novou značkou Kalibr znovu vydala román Muž v hnědém obleku.

Co vyjde v roce 2019

V roce 2019 vyjde v češtině znovu několik detektivek Agathy Christie. Za pozornost však zejména stojí, že vyjdou dva romány, které publikovala pod pseudonymem Mary Westmacott. Kompletní přehled titulů, včetně anotací, uvádíme v tomto článku. Závěrem zmiňujeme i audioknižní výhled.

Pět malých prasátek na audioknize

V krátkém čase vychází česky už třetí audiokniha Agathy Christie. Pět malých prasátek vydala Audiotéka a načetl je Pavel Soukup.

Velká kniha vánočních detektivek a záhad

Společnost Familium publikovala antologii Velká kniha vánočních detektivek a záhad. Od Agathy Christie je zde obsažena povídka Vánoční tragédie se slečnou Marplovou.

6 dílů HP během Vánoc

Během vánočního týdnu uvede ČT2 celkem šest epizod Hercula Poirota. Vysílat se bude i dokument o natáčení seriálu.

Poirot opět řídí Orient-expres, nová Vražda v O-e dál na HBO

Česká televize opět uvede dokument Poirot řídí Orient-expres, a HBO pokračuje s vysíláním Vraždy v Orient-expresu v Branaghově podání.

Soutěž o 3× audioknihu Vánoce Hercula Poirota

Připravili jsme soutěž o 3 audioknihy Vánoce Hercula Poirota, kterou načetl Lukáš Hlavica a nedávno publikovalo vydavatelství OneHotBook.
Na konci článku uvádíme jména vylosovaných a správné odpovědi.

Hadí doupě jako audiokniha

Tympanum vydalo na audioknize Hadí doupě v podání Jiřího Suchého z Tábora. Načetl detektivku, kterou sama autorka řadila ke svým nejoblíbenějším.

Audiokniha Vánoce Hercula Poirota

Po loňské Vraždě v Orient-expresu publikovalo vydavatelství OneHotBook další audioknihu Agathy Christie. Tentokrát jde o Vánoce Hercula Poirota, které opět načetl Lukáš Hlavica.

Agatha Christie a fronty v SSSR

Zveřejňujeme pasáž o frontách v Baku na území bývalého Sovětského svazu, jež se v českém vydání Vlastního životopisu Agathy Christie objevila až v roce 2013.

Křest nové audioknihy Vánoce Hercula Poirota

Zveme na křest nové audioknihy Vánoce Hercula Poirota, kterou namluvil Lukáš Hlavica.

Agatha Christie a Československo

V jakých knihách Agathy Christie se mluví o Československu? U příležitosti výročí založení samostatného státu jsme připravili článek, ve kterém uvádíme výčet těchto příběhů. Nejpozoruhodnější je česká stopa pojící se s knihou Viděla jsem vraždu, ale zmiňováno je i jinde. Podrobnosti uvádíme v článku, který najdete v sekci Zajímavosti nebo na tomto odkazu.

Velká kniha Slečna Marplová a záhady: Povídky

Dva roky po knize Hercule Poirot: Povídky vychází další velký soubor – Slečna Marplová a záhady: Povídky. V článku uvádíme, jaké příběhy Agathy Christie v knize najdete.
 

Branaghova Vražda v Orient-expresu na HBO

HBO uvede v několika termínech filmovou Vraždu v Orient-expresu s Kennethem Branaghem v hlavní roli.
Aktualizováno 3. listopadu 2018

Mezinárodní den překladatelů a 3× jedna povídka

Na neděli 30. září připadá Mezinárodní den překladatelů a tlumočníků. Je to na svátek jejich patrona svatého Jeronýma. Jak vypadají tři různé překlady marplovské povídky Čtyři podezřelí?

Záhada tří čtvrtin v češtině

V češtině vychází na konci září Záhada tří čtvrtin – třetí román s Herculem Poirotem, který napsal někdo jiný než Agatha Christie a ani nevychází z jejího námětu.

Hercule Poirot na ČT i po prázdninách

Po prázdninách na ČT1 pokračuje vysílaní dlouhých epizod seriálu Hercule Poirot s Davidem Suchetem. Místo čtvrtků ho však bude možné sledovat v pátek večer, repríza v sobotu odpoledne zůstává.

Zapomenutá vražda v novém vydání

Knižní klub na konci srpna publikoval Zapomenutou vraždu (1976) ve vydání s novou grafickou úpravou.