Novinky

Vražda v Orient-expresu – nejlepší jednohlasá audiokniha roku 2017

Asociace vydavatelů audioknih dnes vyhlásila výsledky výroční ankety o nejlepší audioknihu roku. V kategorii Nejlepší jednohlasá audiokniha zvítězila Vražda v Orient-expresu, kterou v podání Lukáše Hlavici publikovalo vydavatelství OneHotBook.

3× Hercule Poirot 4

Knižní klub publikoval soubor 3× Hercule Poirot 4, který obsahuje detektivky Schůzka se smrtíTemný cypřišZlo pod sluncem.

Branaghova Vražda v Orient-expresu na DVD a blu-ray

Po filmovém Hadím doupěti vyšla na DVD a dalších formátech rovněž Vražda v Orient-expresu v hlavní roli s Kennethem Branaghem. Opět vydává Bontonfilm.

Detektivní hry v novém vydání

Knižní klub znovu publikoval Detektivní hry, obsahující texty tří divadelních her Agathy Christie: Pasti na myši, Svědkyně obžaloby a Pavučiny.

Další ročník soutěže o Cenu Společnosti Agathy Christie

Česká Společnost Agathy Christie vyhlašuje jubilejní, 20. ročník literární soutěže o nejlepší detektivní povídku roku 2018 Cena Společnosti Agathy Christie. Povídky můžete zasílat do čtvrtka 10. května 2018.

Tajemství Hercula Poirota v divadle Troníček

Pražské divadlo Troníček uvede ve čtvrtek 22. března od 19.00 pořad Tajemství Hercula Poirota. 

Expresně ze světa Agathy

V článku přinášíme stručný přehled aktuálního christieovského dění ve světě.

Únor 1948 pohledem vydávání detektivek

Na neděli 25. února připadá výročí 70 let od komunistického puče v roce 1948. Jak Vítězný únor ovlivnil vydávání knih Agathy Christie a jiných detektivek či příbuzných žánrů v češtině (a ve slovenštině)?

Deset malých černoušků na Prima Max

Prima Max uvede adaptaci Deseti malých černoušků z produkce BBC.

Vražda v Orient-expresu česky už posedmé

Knižní klub znovu publikoval klasickou detektivku Vražda v Orient-expresu, tentokrát v edici s novou grafickou úpravou, v níž vycházejí detektivky Agathy Christie nyní.

Hadí doupě na DVD

Bontonfilm vydal na DVD filmovou verzi Hadího doupěte.
 

Detektivka o zmizení Agathy Christie nyní i česky

Knižní klub publikoval detektivku Andrewa Wilsona Talent na vraždu, v níž vystupuje Agatha Christie.
 

Agatha Christie v roce 2017

Připravili jsme tradiční soupis christieovského dění během minulého roku. V článku shrnujeme knižní, audioknižní, filmový, televizní, rozhlasový i divadelní provoz.

PF 2018 aneb rok slečny Marplové

Děkujeme za přízeň v roce 2017 a všem pravidelným i příležitostným návštěvníkům našich webových stránek přejeme vydařený rok 2018. Rozhodli jsme se ho vyhlásit rokem slečny Marplové. Proč jsme vybrali právě tuto amatérskou pátračku?
 
 

Svědkyně obžaloby na HBO

Na Vánoce 2016 měla na BBC premiéru dvoudílná televizní adaptace Svědkyně obžaloby. Nyní ji v několika termínech vysílá české HBO.

Hercule Poirot od ledna opět na ČT1

Od 5. ledna 2018 pokračuje vysílání seriálu Hercule Poirot, přerušené vánoční pauzou.

Christie pod stromečkem a šťastné a veselé!

Všem návštěvníkům našich stránek přejeme krásné a klidné Vánoce. Ideálně samozřejmě s knihou Agathy Christie.

Žena v Orient expresu

Ještě před českým vydáním knihy Andrewa Wilsona beletristicky zpracovávající záhadné zmizení Agathy Christie vyšel jiný prozaický titul, v němž vystupuje Královna detektivek. Nakladatelství Jota publikovalo koncem října knihu Žena v Orient expresu

Vánoční christieovské TV tipy

Seriál Hercule Poirot má tradiční vánoční pauzu. Budou však uvedeny čtyři klasické filmy na motivy Agathy Christie, včetně staré Vraždy v Orient-expresu, a také bude odvysílán dokument Tajemná Agatha Christie.

Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie

Nedávno se na pultech knižních obchodů objevila nová kniha archviáře Johna Currana Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie. I když se může zdát, že nic nového už se nedozvíte, není tomu tak. Kniha není jen kompilací již vydaných dvou dílů „Zápisníků“, archivář a velký autorčin fanoušek i znalec původní text upravil, doplnil a přidal také řadu nových věcí. 

3× Hercule Poirot 3

Knižní klub v listopadu publikoval soubor 3× Hercule Poirot 3. Jde o poslední christieovský titul v letošním roce.

Hry Agathy Christie v sezoně 2017/2018

Past na myši v Mostě má rok po premiéře derniéru, ale dál je možné zajít na nastudování této hry v Plzni a ve Zlíně. V Příbrami chystají Deset malých černoušků.