Novinky

Kenneth Branagh v novém traileru Vraždy v Orient-expresu i na audioknize

Jaký je druhý trailer k filmu Vražda v Orient-expresu, v němž se režie a zároveň role Hercula Poirota ujal Kenneth Branagh?

Zemřela Eva Kondrysová, autorka přezdívky Pentlička

V neděli 17. září zemřela ve věku 90 let překladatelka z angličtiny Eva Kondrysová. Do češtiny převedla i detektivky Agathy Christie nebo holmesovky Arthura Conana Doyla.

Agatha Christie 127

Dnes si připomínáme výročí narození naší milované autorky.

Detektivky Agathy Christie na divadle v sezoně 2017/2018

Tři české profesionální divadelní soubory uvádějí klasiku Past na myši, v Příbrami chystají Deset malých černoušků.
Aktualizováno 22. září.

Krátké díly Hercula Poirota od září opět na ČT1

Česká televize naváže na dosavadní vysílání seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem a uvede všech 38 starších epizod padesátiminutové stopáže.

Agathovské adaptace a dokument v srpnu na České televizi

Během srpna můžete na České televizi sledovat reprízy seriálů Vraždy podle Agathy Christie a Hercule Poirot. Zopakován bude rovněž dokument o autorce.

Aktualizováno 28. srpna.

Vražda v Orient-expresu za 3 měsíce v kinech

Za čtvrt roku, ve čtvrtek 9. listopadu, bude v českých kinech premiérově uvedena nová verze Vraždy v Orient-expresu. V souvislosti s filmovou adaptací se chystá i audiokniha a nové knižní vydání.

Marplovská Oznamuje se vražda v novém vydání

Knižní klub znovu publikoval detektivku Oznamuje se vražda se slečnou Marplovou. 

20 let Společnosti Agathy Christie

Na sobotu 22. července 2017 připadá 20 let od oficiálního založení české Společnosti Agathy Christie. My slavíme, ale překvapení čeká na vás.

100 let od setkání kapitána Hastingse a Hercula Poirota

V loňském roce se opakovaně zmiňovalo, že je to 100 let od vytvoření Hercula Poirota. Výročí 100 let od setkání v Záhadě na zámku Styles však připadá až na letošek – právě na dnešní den. Jak je to možné?

Hádanky a hlavolamy Hercula Poirota

Knižní klub vydal v edici Universum Hádanky a hlavolamy Hercula Poirora.

Výsledky 19. ročníku soutěže o Cenu Společnosti Agathy Christie

V pražském policejním muzeu byly dnes vyhlášeny ceny za českou detektivní literaturu, mezi kterými byla předány i Cena Společnosti Agathy Christie.

Hadí doupě v novém vydání

Knižní klub znovu publikoval detektivku Hadí doupě. Sama Agatha Christie ji společně se Zkouškou neviny řadila ke svým nejoblíbenějším.

Hercule Poirot na ČT1 v červnu

Jak bude vysílat Česká televize Hercula Poirota po zbytek června. Více v článku.

Kenneth Branagh jako Poirot: první trailer Vraždy v Orient-expresu

Byl zveřejněn trailer nového filmového zpracování Vraždy v Orient-expresu, v němž ztvárnil Hercula Poirota britský herec Kenneth Branagh.Ten je zároveň rovněž režisérem snímku.

Rozhovor s Markem Mikuláškem nejen o Pasti na myši

Český rozhlas Plzeň vysílal rozhovor s hercem Markem Mikuláškem, který se věnoval mj. nově uváděné Pasti na myši v Plzni.

Filmová Zkouška neviny v pražském Ponrepu

Pražské kino Ponrepo uvede málo známou filmovou adaptaci Zkoušky neviny z roku 1984. Film bude možné zhlédnout v jediném termínu, a to v pondělí 12. června od 17.30.

Křest audioknihy Opona

V neděli 14. května byla na pražském Výstavišti v rámci veletrhu Svět knihy pokřtěna nově vydaná audiokniha Opona.

Past na myši nově také v Plzni

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni uvede na scéně Velkého divadla detektivku Agathy Christie Past na myši. Premiéra se uskuteční v sobotu 6. května 2017. V roli seržanta Trottera účinkuje člen Společnosti Agathy Christie.

Televizní N či M? na Prima Max

Prima Max odvysílá televizní adaptaci N či M? z cyklu BBC Partners in Crime, premiérově uvedeného v létě 2015. V hlavních rolích opět Jessica Raine jako Pentlička a David Walliams v roli Tommyho.

Na audioknize vychází Opona

Kristián a Tympanum vydájí v květnu na audioknize Oponu. Poslední případ Hercula Poirota. Čte Jaromír Meduna, dabér poirotovského představitele Davida Sucheta a čestný člen Společnosti Agathy Christie.