Archiv

Cena SAC 2018 – povídky k hlasování

Milí členové,

nastal čas na hodnocení povídek soutěžících v jubilejním, 20. ročníku Ceny Společnosti Agathy Christie. Zde najdete soubor obsahující všechny povídky, řadíme je v abecedním pořadí podle názvu a v rámci anonymity soutěže bez uvedení jména autora.

Vražda v Orient-expresu – nejlepší jednohlasá audiokniha roku 2017

Asociace vydavatelů audioknih dnes vyhlásila výsledky výroční ankety o nejlepší audioknihu roku. V kategorii Nejlepší jednohlasá audiokniha zvítězila Vražda v Orient-expresu, kterou v podání Lukáše Hlavici publikovalo vydavatelství OneHotBook.

3× Hercule Poirot 4

Knižní klub publikoval soubor 3× Hercule Poirot 4, který obsahuje detektivky Schůzka se smrtíTemný cypřišZlo pod sluncem.

Branaghova Vražda v Orient-expresu na DVD a blu-ray

Po filmovém Hadím doupěti vyšla na DVD a dalších formátech rovněž Vražda v Orient-expresu v hlavní roli s Kennethem Branaghem. Opět vydává Bontonfilm.

Detektivní hry v novém vydání

Knižní klub znovu publikoval Detektivní hry, obsahující texty tří divadelních her Agathy Christie: Pasti na myši, Svědkyně obžaloby a Pavučiny.

Další ročník soutěže o Cenu Společnosti Agathy Christie

Česká Společnost Agathy Christie vyhlašuje jubilejní, 20. ročník literární soutěže o nejlepší detektivní povídku roku 2018 Cena Společnosti Agathy Christie. Povídky můžete zasílat do čtvrtka 10. května 2018.

Tajemství Hercula Poirota v divadle Troníček

Pražské divadlo Troníček uvede ve čtvrtek 22. března od 19.00 pořad Tajemství Hercula Poirota. 

Expresně ze světa Agathy

V článku přinášíme stručný přehled aktuálního christieovského dění ve světě.

Únor 1948 pohledem vydávání detektivek

Na neděli 25. února připadá výročí 70 let od komunistického puče v roce 1948. Jak Vítězný únor ovlivnil vydávání knih Agathy Christie a jiných detektivek či příbuzných žánrů v češtině (a ve slovenštině)?

Deset malých černoušků na Prima Max

Prima Max uvede adaptaci Deseti malých černoušků z produkce BBC.