Archiv

Velká kniha Slečna Marplová a záhady: Povídky

Dva roky po knize Hercule Poirot: Povídky vychází další velký soubor – Slečna Marplová a záhady: Povídky. V článku uvádíme, jaké příběhy Agathy Christie v knize najdete.
 

Branaghova Vražda v Orient-expresu na HBO

HBO uvede v několika termínech filmovou Vraždu v Orient-expresu s Kennethem Branaghem v hlavní roli.
Aktualizováno 3. listopadu 2018

Mezinárodní den překladatelů a 3× jedna povídka

Na neděli 30. září připadá Mezinárodní den překladatelů a tlumočníků. Je to na svátek jejich patrona svatého Jeronýma. Jak vypadají tři různé překlady marplovské povídky Čtyři podezřelí?

Záhada tří čtvrtin v češtině

V češtině vychází na konci září Záhada tří čtvrtin – třetí román s Herculem Poirotem, který napsal někdo jiný než Agatha Christie a ani nevychází z jejího námětu.

Hercule Poirot na ČT i po prázdninách

Po prázdninách na ČT1 pokračuje vysílaní dlouhých epizod seriálu Hercule Poirot s Davidem Suchetem. Místo čtvrtků ho však bude možné sledovat v pátek večer, repríza v sobotu odpoledne zůstává.

Zapomenutá vražda v novém vydání

Knižní klub na konci srpna publikoval Zapomenutou vraždu (1976) ve vydání s novou grafickou úpravou.

Hercule Poirot na ČT1 i během léta

ČT1 znovu uvede dlouhé epizody seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem natočené na motivy románů.

Detektivní hry 2 – dostupné i v černé řadě

Knižní klub publikoval soubor divadelních her Agathy Christie Detektivní hry 2. Dostupný je v tzv. černé řadě, v níž detektivky Agathy Christie jinak už nevychází, i v edici s novou grafickou úpravou.

Cena Společnosti Agathy Christie 2018

V úterý 19. června 2018 byly v pražském policejním muzeu vyhlášeny výsledky cen za českou detektivní literaturu. Mezi nimi i jubilejní, 20. ročník Ceny Společnosti Agathy Christie.

Klasické filmy podle Agathy Christie znovu na ČT

Česká televize opět uvede čtveřici klasických filmů, které byly natočeny na motivy detektivek Agathy Christie v 70. a 80. letech. Sledovat je můžete od 21. června na ČT1.