Archiv

„Černoušci“ na divadle v Mladé Boleslavi

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede v pátek 22. února 2019 premiéru hry A pak už tam nezbyl ani jeden. Proč se divadelní verze jmenuje takto a ne Deset malých černoušků? Kdo v představení hraje a jaké jsou další termíny?

Přednáška o Agathě Christie v Brně

Srdečně zveme na přednášku nejen o životě a díle Agathy Christie. Akce proběhne ve středu 20. února od 18.00 v žabovřeské (ulice Mozolky 52) pobočce Knihovny Jiřího Mahena v Brně.

Seriál Hercule Poirot zase od začátku

Česká televize naváže na dosavadní vysílání seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem a znovu uvede všech 38 epizod padesátiminutové stopáže.

Němý svědek v novém vydání

Společnost Euromedia Group vydala v lednu pod novou značkou Kalibr detektivku Němý svědek.

Vražda na faře nově na audioknize

Nakladatelství Vyšehrad vydalo na audioknize Vraždu na faře. Čtou Otakar Brousek mladší a Růžena Merunková (promluvy slečny Marplové).

Hercule Poirot od ledna na ČT1

V týdnu od 6. ledna 2019 se vysílání seriálu Hercule Poirot přesouvá opět na ČT1. Poběží tradičně jedna epizoda týdně, kterou bude možné sledovat ve dvou různých časech.

30 let od začátku seriálu Hercule Poirot

Před 30 lety, 8. ledna 1989, se v Británii začal vysílat seriál Hercule Poirot, ve kterém belgického detektiva ztvárnil David Suchet. Do listopadu 2013 byly s tímto představitelem uvedeny epizody podle téměř všech příběhů, které s Herculem Poirotem napsala sama Agatha Christie.

PF 2019

Děkujeme za přízeň, kterou jste nám v tomto roce věnovali, a těšíme se na „viděnou“ v novém roce… Informace o českém i zahraničním dění týkajícím se života a díla Agathy Christie můžete i v roce 2019 sledovat na těchto našich webových stránkách a na našem facebookovém profilu.
I tentokrát jsme pro vás připravili tematické PF, prohlédnout si ho můžete zde.
Společnost Agathy Christie

Hercule Poirot na ČT2 první lednový týden

I první lednový týden poběží na ČT2 několik dílů seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem.

Agatha Christie v roce 2018

V článku uvádíme přehled knih, audioknih a DVD vydaných v České republice v roce 2018.