Archiv

Peter Ustinov 100

Herec, který šestkrát ztvárnil Hercula Poirota, se narodil před 100 lety. 

Zločiny pro dva na audioknize

Audiotéka vydala na audioknize povídkovou sbírku Zločiny pro dva, ve které vystupují mladí dobrodruzi Tommy a Pentlička Beresfordovi.

Plavý kůň na audioknize

Audiokniha je od začátku roku k dispozici v podobě ke stažení, nyní následuje i mp3 CD. Čte Petr Jeništa.

Vraždy podle abecedy s Johnem Malkovichem na Prima Max

Po Zkoušce neviny uvede Prima Max Vraždy podle abecedy s Johnem Malkovichem v roli Hercula Poirota.

Vraždy na Ledňáčkově vrchu

V češtině vyšla čtvrtá kniha s Herculem Poirotem, kterou nenapsala Agatha Christie ani nevychází z jejího námětu. Vydal Kalibr.

Zkouška neviny na Prima Max

Prima Max uvede britskou televizní adaptaci Zkoušky neviny (BBC 2018), v níž hraje Bill Nighy.

Smrt na Nilu s filmovou obálkou

Film Smrt na Nilu s Kennethem Branaghem v hlavní rolu by měl mít odloženou českou premiéru 16. září 2021. Kalibr už nicméně vydal knižní předlohu s filmovou obálkou.

Aktualizace: Česká premiéra odložena na 10. února 2022.

Vraždy podle Agathy opět na Primě

Prima uvede na svých kanálech epizody francouzského seriálu Vraždy podle Agathy, v nichž vystupuje komisař Laurence. Na programu jsou reprízy i české premiéry.

Čaj se Sherlockem Holmesem

Městská knihovna v Praze pořádá u příležitosti narození Sherlocka Holmes, které holmesologové datují na 6. ledna 1854, pravidelnou akci Čaj se Sherlockem Holmesem. V roce 2021 proběhne pouze on-line, a to v pátek 8. ledna od 16.55 hod. Na akci vystoupí i členové Společnosti Agathy Christie Ivana Birtová a Juan Zamora. Vše bude možné sledovat živě nebo ze záznamu přes Facebook.

Plavý kůň na Primě

Prima uvede dvoudílnou adaptaci Plavého koně (BBC 2020). První část můžete sledovat v úterý 5. ledna od 20.15, druhá následuje ve čtvrtek 7. ledna od 20.15. Stejnojmenný román Agathy Christie adaptovala Sarah Phelps, která stojí i za dalšími minisériemi z posledních let (Deset malých černoušků, Svědek obžaloby, Zkouška neviny, Vraždy podle abecedy).