Archiv

Hercule Poirot na ČT1 i během léta

ČT1 znovu uvede dlouhé epizody seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem natočené na motivy románů.

Detektivní hry 2 – dostupné i v černé řadě

Knižní klub publikoval soubor divadelních her Agathy Christie Detektivní hry 2. Dostupný je v tzv. černé řadě, v níž detektivky Agathy Christie jinak už nevychází, i v edici s novou grafickou úpravou.

Cena Společnosti Agathy Christie 2018

V úterý 19. června 2018 byly v pražském policejním muzeu vyhlášeny výsledky cen za českou detektivní literaturu. Mezi nimi i jubilejní, 20. ročník Ceny Společnosti Agathy Christie.

Klasické filmy podle Agathy Christie znovu na ČT

Česká televize opět uvede čtveřici klasických filmů, které byly natočeny na motivy detektivek Agathy Christie v 70. a 80. letech. Sledovat je můžete od 21. června na ČT1.

Philip Jackson 70

Před 70 lety se narodil britský herec Philip Jackson – představitel vrchní inspektora Jappa v seriálu Hercule Poirot.

John Malkovich jako nový Hercule Poirot

V Británii začalo natáčení třídílné televizní adaptace BBC na motivy knihy Vraždy podle abecedy. Roli Hercula Poirota ztvární americký herec John Malkovich.

Cena SAC 2018 – povídky k hlasování

Milí členové,

nastal čas na hodnocení povídek soutěžících v jubilejním, 20. ročníku Ceny Společnosti Agathy Christie. Zde najdete soubor obsahující všechny povídky, řadíme je v abecedním pořadí podle názvu a v rámci anonymity soutěže bez uvedení jména autora.

Vražda v Orient-expresu – nejlepší jednohlasá audiokniha roku 2017

Asociace vydavatelů audioknih dnes vyhlásila výsledky výroční ankety o nejlepší audioknihu roku. V kategorii Nejlepší jednohlasá audiokniha zvítězila Vražda v Orient-expresu, kterou v podání Lukáše Hlavici publikovalo vydavatelství OneHotBook.

3× Hercule Poirot 4

Knižní klub publikoval soubor 3× Hercule Poirot 4, který obsahuje detektivky Schůzka se smrtíTemný cypřišZlo pod sluncem.

Branaghova Vražda v Orient-expresu na DVD a blu-ray

Po filmovém Hadím doupěti vyšla na DVD a dalších formátech rovněž Vražda v Orient-expresu v hlavní roli s Kennethem Branaghem. Opět vydává Bontonfilm.