Archiv

Vraždy na Ledňáčkově vrchu

V češtině vyšla čtvrtá kniha s Herculem Poirotem, kterou nenapsala Agatha Christie ani nevychází z jejího námětu. Vydal Kalibr.

Zkouška neviny na Prima Max

Prima Max uvede britskou televizní adaptaci Zkoušky neviny (BBC 2018), v níž hraje Bill Nighy.

Smrt na Nilu s filmovou obálkou

Film Smrt na Nilu s Kennethem Branaghem v hlavní rolu by měl mít odloženou českou premiéru 16. září 2021. Kalibr už nicméně vydal knižní předlohu s filmovou obálkou.

Aktualizace: Česká premiéra odložena na 10. února 2022.

Vraždy podle Agathy opět na Primě

Prima uvede na svých kanálech epizody francouzského seriálu Vraždy podle Agathy, v nichž vystupuje komisař Laurence. Na programu jsou reprízy i české premiéry.

Čaj se Sherlockem Holmesem

Městská knihovna v Praze pořádá u příležitosti narození Sherlocka Holmes, které holmesologové datují na 6. ledna 1854, pravidelnou akci Čaj se Sherlockem Holmesem. V roce 2021 proběhne pouze on-line, a to v pátek 8. ledna od 16.55 hod. Na akci vystoupí i členové Společnosti Agathy Christie Ivana Birtová a Juan Zamora. Vše bude možné sledovat živě nebo ze záznamu přes Facebook.

Plavý kůň na Primě

Prima uvede dvoudílnou adaptaci Plavého koně (BBC 2020). První část můžete sledovat v úterý 5. ledna od 20.15, druhá následuje ve čtvrtek 7. ledna od 20.15. Stejnojmenný román Agathy Christie adaptovala Sarah Phelps, která stojí i za dalšími minisériemi z posledních let (Deset malých černoušků, Svědek obžaloby, Zkouška neviny, Vraždy podle abecedy).

Hercule Poirot v novém roce opět na ČT1

Česká televize v novém roce pokračuje ve vysílání seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem. Dívat se můžete ve středu večer nebo v sobotu odpoledne.

PF 2021

Ani letošní obrazové PF není jen tak (i když bychom mohli zrecyklovat to loňské, film Smrt na Nilu bude uveden až v září 2021) – v roce 2021 uplyne 180 let od vydání povídky Vraždy v ulici Morgue, která se považuje za první detektivní prózu. Právě prostřednictvím Tommyho a Pentličky a jejich Zločinů pro dva (které by měly v roce 2021 obohatit českou audioknižní kolekci) poznáme řadu dávných slavných detektivních postav.

Ohlédnutí 2020

V článku shrnujeme, jaké knihy a audioknihy vyšly v češtině v roce 2020. Dočkali jsme se reedic detektivek Agathy Christie, ale i dílčích nových textů, včetně povídky, která v češtině dosud nebyla publikována. Vyšel rovněž autorizovaný životopis Agathy Christie, který napsala Janet Morgan, a autobiografie Davida Sucheta. Audioknih vyšlo letos rekorních devět, včetně Černé kávy.

Krásné Vánoce

Přejeme vám klidné Vánoce. Ať jsou ideálně i ve společnosti příběhů Agathy Christie!