Archiv

Čtvrtá poirotovka od Sophie Hannah v září 2020

Už dříve bylo oznámeno, že čtvrtá kniha s Herculem Poirotem, kterou napíše Sophie Hannah, vyjde v září 2020. Nedávno Sophie Hannah uvedla název a základní nastínění děje.

22 let české Společnosti Agathy Christie

Na pondělí 22. července 2017 připadá 22 let od oficiální registrace české Společnosti Agathy Christie na ministerstvu vnitra.

Hercule Poirot na ČT1 i o prázdninách

Česká televize po dvoutýdenní pauze pokračuje s vysíláním seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem, a seriál tak bude možné sledovat i během letních prázdnin.

Vraždy podle abecedy s Malkovichem na Primě

Po Zkoušce neviny uvede Prima v české premiéře další adaptaci příběhů Agathy Christie: Vraždy podle abecedy s Johnem Malkovichem v roli Hercula Poirota.

Velká čtyřka v novém vydání

Nakladatelství Kalibr vydalo v červenci Velkou čtyřku. Celkově jde o čtvrté vydání v češtině.  

Vraždy podle Agathy na Prima Krimi

Prima Krimi bude od 6. července uvádět francouzský seriál Vraždy podle Agathy, který dříve vysílala Česká televize.

Česká premiéra Zkoušky neviny

Prima uvede v české premiéře britskou televizní adaptaci Zkoušky neviny.

Nedokončený portrét poprvé česky

Nakladatelství Ikar ze skupiny Euromedia Group vydalo Nedokončený portrét. Nedetektivní román Agathy Christie vychází v češtině vůbec poprvé.

Soutěž o audioknihu Zlo pod sluncem s podpisem Lukáše Hlavici

Připravili jsme soutěž o audioknihu Zlo pod sluncem, kterou načetl Lukáš Hlavica a letos v květnu publikovalo vydavatelství OneHotBook. Soutěžíme o 1 kus s podpisem interpreta. Zapojit se můžete do konce června.

Cena Společnosti Agathy Christie 2019

V Muzeu Policie ČR v Praze proběhlo předání literárních cen za českou detektivní literaturu. V rámci akce proběhlo i vyhlášení výsledků soutěže o Cenu Společnosti Agathy Christie za nejlepší detektivní povídku roku.