Zajímavosti

13× o Třinácti záhadách

Připravili jsme třináct zajímavostí o Třinácti záhadách, povídkové sbírce obsahující první příběhy se slečnou Marplovou.

10 zajímavostí o Deseti malých černoušcích

K přečtení nabízíme 10 zajímavostí o knize Deset malých černoušků. Článek jsme připravili u příležitosti 80 let od prvního britského knižního vydání. Román publikovalo 6. listopadu 1939 nakladatelství Collins.

Agatha Christie a psi

Psi provázeli Agathu Christie po celý život. Hojně se též objevují v jejích knihách, Bob z Němého svědka rozhodně není jediný.

Agatha Christie a Československo

U příležitosti výročí 100 let založení samostatného Československa jsme připravili tento článek, shrnující, jak je náš stát zmiňován v díle Agathy Christie.

Neznámé hry Agathy Christie

V září 2015 se u příležitosti výročí 125 let od narození Agathy Christie i v českých médiích objevila zpráva o dosud neznámých autorčiných divadelních hrách. O jaké hry se jedná a kolik jich přesně je?
 

12 faktů o Vraždě v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu patří k nejlepším i nejznámějším detektivkám Agathy Christie. V souvislosti s novou filmovou adaptací s Kennethem Branaghem v roli Hercula Poirota jsme připravili několik faktů týkajících se knihy. Toho, kdo zápletku knihy alespoň trochu zná, jistě nepřekvapí, že bodů je právě dvanáct.

Agatha Christie na léto

Připravili jsme výběr knih a povídek Agathy Christie, které se hodí k letnímu období.

Honba za pokladem

Agatha Christie se zapojila do kampaně snažící se přilákat více turistů na ostrov Man, který leží mezi Velkou Británií a Irskem. V roce 1929 dostal Arthur B. Crookall, předseda výboru, jenž měl za úkol podpořit turistický ruch na ostrově, nápad – uspořádat „Honbu za pokladem“. Jako inspirace mu posloužily legendy o pašerácích a jejich dávno zapomenutých kořistech. Někde na ostrově by byl ukryt opravdový poklad a vodítka k jeho nalezení by se skrývala v detektivním příběhu. Někteří členové výboru měli sice jisté výhrady, ale plán byl nakonec schválen.

Admirálova osamělá plavba a Detektivní klub

Kromě vlastních knih přispěla Agatha Christie kapitolami do tří detektivek, které psalo více autorů.

Tři nové romány Agathy Christie

Na konci milénia přepsal Charles Osborne do beletristické podoby tři divadelní hry Agathy Christie.