Agatha Christie v roce 2018

V článku uvádíme přehled knih, audioknih a DVD vydaných v České republice v roce 2018.

Po kliknutí na odkaz se vždy dostanete na samostatný příspěvek informující o vydání příslušného titulu.

Knihy

Knižní klub znovu vydal několik knih Agathy Christie:

Nového přírustku se dočkala tzv. černá řada, v níž vyšly Detektivní hry 2. Kniha obsahuje texty divadelních her Černá káva (původní dílo Agathy Christie, později beletrizoval Charles Osborne), A pak už tam nezbyl ani jeden (autorčina vlastní adaptace Deseti malých černoušků) a Poslední víkend (vlastní adaptace stejnojmenné knihy, ovšem bez Hercula Poirota). Soubor vyšel i v edici s novou grafickou úpravou. V ní Knižní klub vydal i svůj první divadelní soubor Detektivní hry.

Největším letošním nakladatelským počinem je velká kniha Slečna Marplová a záhady: Povídky, svou koncepcí a úpravou navazující na dva roky starý titul Hercule Poirot: Povídky. I tuto knihu vydala skupina Euromedia Group, ovšem pod novou značkou – jako nakladatelství Kalibr. 

Už pod novou značkou Kalibr vyšel i Muž v hnědém obleku a v Kalibru budou vycházet i všechny další detektivky (a špionážní apod. příběhy) Agathy Christie. Nová grafická úprava (černý přebal) zůstává zachována.

Ještě v Knižním klubu vyšla rovněž Záhada tří čtvrtin, třetí detektivka s Herculem Poirotem, kterou napsala Sophie Hannah. V Knižním klubu též vyšel kriminální příběh Andrewa Wilsona Talent na vraždu, beletristicky zpracovávající záhadné zmizení Agathy Christie.

Společnost Familium přišla na trh s antologií Velká kniha vánočních detektivek a záhad, v níž je od Agathy Christie obsažena povídka Vánoční tragédie.

Audioknihy
V rámci soutěže Audiokniha roku byla úspěšná loňská Vražda v Orient-expresu, kterou načetl Lukáš Hlavica a vydal OneHotBook. Uspěla v kategorii Nejlepší jednohlasá audiokniha a uspěšná byla také v kategorii Nejlepší interpret, v níž získal Lukáš Hlavica 2. místo.

Vyšly tři nové audioknihy:

DVD
Na DVD vyšlo nejprve Hadí doupě a poté i Vražda v Orient-expresu s Kennethem Branaghem v hlavné roli.