Muž v hnědém obleku v novém vydání

Euromedia Group pod svou novou značkou Kalibr znovu vydala román Muž v hnědém obleku.

Příběh má prim jako první česky vydaná kniha Agathy Christie. V Británii vyšel Muž v hnědém obleku roku 1924 a české vydání následovalo v roce 1927. Znovu pak vyšel až roku 2009 v novém překladu, který pořídila předsedkyně Společnosti Agathy Christie Jana Ohnesorg (tehdy pod dívčím příjmením Klenková).

Anotace
Anne Beddingfeldová, mladá a inteligentní žena se smyslem pro dobrodružství, se po náhlém skonu otce ocitne v tíživé situaci a přemýšlí, jak naložit se životem. Osud však rozhodne za ni, když se v londýnském metru stane svědkyní podivného úmrtí neznámého muže a nalezne lístek, jejž mrtvému sebral a poté poblíž místa nehody ztratil jiný, neméně záhadný muž. Brzy poté vyjde najevo, že nešťastná událost patrně souvisí s objevením uškrcené ženy v sídle člena parlamentu sira Eustace Pedlera. Anne se rozhodne přijít celé věci na kloub a stopy i náhoda ji zavedou na loď plující do Jižní Afriky. Během pátrání se seznámí s několika rázovitými i tajemnými postavami.

Zajímavosti o knize a přehled dosavadních adaptací (dvě televizní a komiks) najdete na tomto odkazu

A proč vlastně Kalibr, a už ne Knižní klub? Jak jsme již psali, knihy Agathy Christie bude i nadále vydávat skupina Euromedia Group. Detektivní (a špionážní) příběhy budou ovšem vycházet pod novou značkou Kalibr, grafická úprava (viz obrázek) zůstává stejná.