Pět malých prasátek na audioknize

V krátkém čase vychází česky už třetí audiokniha Agathy Christie. Pět malých prasátek vydala Audiotéka a načetl je Pavel Soukup.
Jde o první českou audioknihu, která nevychází na CD, ale je k dispozici pouze v podobě ke stažení. Zároveň se Audiotéka stává další společností, která přichází s nějakou audioknihou Agathy Christie. Pořídit si ji můžete na portálu Audiotéka, kde najdete i ukázku k poslechu: klikněte zde.

Hercula Poirota přijde požádat o pomoc velice pohledná mladá dáma z Kanady, Carla Lemarchantová. Prozradí mu své pravé jméno – Caroline Craleová, je to dcera známého malíře, kterého údajně před 16 lety zavraždila jeho žena. Ta byla odsouzena na doživotí a po roce ve vězení zemřela. Carla se o rodinné tragédii dozvěděla až ve svých 21 letech, kdy obdržela dopis, ve kterém před svou smrtí její matka prohlašuje, že je nevinná. Carla dopisu věří a žádá Poirota, aby případ znovu prošetřil. Poirot, zlákaný možností přijít na kloub zločinu, ke kterému již neexistují žádné hmatatelné stopy, pouze výpovědi a psychologie svědků, nabídku přijímá…

Zajímavosti o knize a přehled dosavadních adaptací najdete na tomto odkazu.

Předchozí dvě audioknihy publikované letos na podzim jsou Vánoce Hercula Poirota (OneHotBook) a Hadí doupě (Tympanum). Vydavatele audioknih doplní v lednu 2019 nakladatelství Vyšehrad, které ve spolupráci s AudioStory vydá Vraždu na faře. Na jaře bude následovat Zapomenutá vražda.