Hadí doupě jako audiokniha

Tympanum vydalo na audioknize Hadí doupě v podání Jiřího Suchého z Tábora. Načetl detektivku, kterou sama autorka řadila ke svým nejoblíbenějším.

O co v příběhu jde?
Osmdesátník Aristide Leonides, který se vypracoval z chudého řeckého přistěhovalce na velmi bohatého majitele restaurací, je nalezen mrtev ve svém domě v londýnské čtvrti boháčů. Příčinou smrti je podání eserinu, barbiturátu, kterým byl nahrazen inzulin, jejž zemřelý pravidelně užíval. Rodina Leonidesů žije pohromadě v rozlehlém domě, posměšně nazývaném „pokřivený domek“ (viz název anglického originálu Crooked House), všichni pod patriarchální rukou starého Leonida. Brenda, jeho druhá manželka, je o 50 let mladší, navíc se proslýchá, že má poměr s mladým učitelem, který v domě také bydlí, a po smrti jejího chotě jí připadne obrovský majetek. Není tedy divu, že právě na ni padá podezření z vraždy. Snoubencem jedné z milionářových vnuček, Sophie, je čirou náhodou Charles (v českých vydáních Karel) Hayword, syn detektiva ze Scotland Yardu, a ten se se svými kriminalistickými zkušenostmi pouští do pátrání…
Celková délka 6 hodin 16 minut.
Překlad Karal Voleský, režie Pavel Kadlec.
Audiokniha vyšla na mp3CD i v podobě ke stažení.

Ukázku z audioknihy si můžete poslechnout na tomto odkazu. Zajímavosti o knize uvádíme v sekci Dílo/Romány. Připomínáme, že filmová verze Hadího doupěte, která měla premiéru v loňském roce, vyšla na DVD s českým dabingem i českým titulky.

V samostatném příspěvku informuje o tom, že na audioknize vyšly též Vánoce Hercula Poirota v podání Lukáše Hlavici.