Hadí doupě na DVD

Bontonfilm vydal na DVD filmovou verzi Hadího doupěte.
 
Hadí doupě se začalo natáčet v září 2016, tedy ještě před Vraždou v Orient-expresu. Poprvé – pokud nepočítáme filmový festival – bylo uvedeno v italských kinech na konci října 2017, tedy pár dnů před světovou premiérou Branaghova Orient-expresu. Právě Vražda v Orient-expresu si získala daleko větší pozornost médií. Jak to bylo s Hadím doupětěm? Film se objevil k placenému stažení na různých platformách, poté ho uvedla britská soukromá televize a až pak jej zařadila americká kina. Na program českých kin se Hadí doupě nedostalo vůbec, ale díky DVD je možnost ho vidět legálně i v češtině.
 
O knižní předloze, kterou Agatha Christie mimochodem označila ze jednu ze svých nejoblíbenějších knih, píšeme na tomto odkazu.
 
Roli Charlese Haywarda, který je vypravěčem knižní verze, ztvárnil Max Irones, jeho snoubenku Sophii Leonidesovou hrála Christina Hendricks. V Hadím doupěti dále hrají například Gillian Anderson (Akta-X, ale zmiňme i její roli policistky v seriálu The Fall) jako Sophiina matka, Glenn Close jako lady Edith (Cruella ze 101 dalmatinů) nebo Amanda Abbington (Mary Morstanová Watsonová v „moderním“ Sherlockovi) ztvárňující Clemency Leonidesovou.
Film režíroval Gilles Paquet-Brenner (Klíč ke štěstí), který je zároveň jedním z autorů scénáře. Na něm se podíleli také Julian Fellowes (autor scénářů k seriálům Gosford Park a Panství Downton) a Tim Rose Price. 
 
Trailer v angličtině bez titulků je možné zhlédnout na YouTube.

DVD obsahuje anglický originál, české titulky a český dabing.
V bonusech v angličtině (bez titulků) mj. hovoří jednotliví herci a tvůrci. 
 
Další titulky k filmu: slovenské, anglické, bulharské, chorvatské, dánské, finské, maďarské, islandské, norské, polské, rumunské, srbské, slovinské, švédské
Další jazykové stopy: polština a maďarština