Audiokniha Vánoce Hercula Poirota

Po loňské Vraždě v Orient-expresu publikovalo vydavatelství OneHotBook další audioknihu Agathy Christie. Tentokrát jde o Vánoce Hercula Poirota, které opět načetl Lukáš Hlavica.

Audiokniha vychází 80 let po prvním britském knižním vydání – to vyšlo 19. prosince roku 1938. První české vydání následovalo už v roce 1939, nový překlad pak až na konci 90. let.

O co v příběhu jde?

Simeon Lee přišel ke svému bohatství v mládí díky nalezišti diamantů, se kterými se teď – o mnoho let starší – rád laská a mazlí. Jednou na Vánoce přichystá pro své potomky krutou hru. Všechny je k sobě pozve a postará se o to, aby nemohli přeslechnout instrukce, které uděluje svému právníkovi. Instrukce ke změně poslední vůle. Pak si je vezme všechny „na paškál“ a postupně je nařkne z hamižnosti, slabosti a hlouposti. Po svém výlevu vykáže rodinu ze své pracovny. Z té se později ozývají podivné zvuky a výkřiky. Pracovna je zamčená, po vyražení dveří se všem naskytne otřesný pohled. Vrah se ale přepočítal, neboť šéf místní policie má u sebe na návštěvě Hercula Poirota…
Přeložila Vlasta Hofbauerová, režie Michal Bureš.
Celková délka 8 hodin 8 minut.
 
Audiokniha je k dispozici na CD ve formátu mp3 i v digitální podobě ke stažení. Již teď jasné, že OneHotBook bude ve vydávání audioknih Agathy Christie pokračovat. Už natočené je Zlo pod sluncem, opět v podání Lukáše Hlavici, které se chystá na jaro 2019. V zatím blíže nespecifikované době by měla i audiokniha Svědkyně obžaloby, která obsáhne několik povídek Agathy Christie bez Velkých detektivů i dvě poirotovky.
Ukázku z Vánoc Hercula Poirota si můžete poslechnout na webu OneHotBooku.
 
Aktuálně vyšlo také Hadí doupě z produkce Tympana, o kterém informujeme v samostatném příspěvku.