Zapomenutá vražda v novém vydání

Knižní klub na konci srpna publikoval Zapomenutou vraždu (1976) ve vydání s novou grafickou úpravou.

Připomínáme základní nástin příběhu, ve kterém vystupuje slečna Marplová:

Novomanželé Reedovi z Nového Zélandu se rozhodnou usadit se v Anglii. Zatímco Giles musí ještě na rodném ostrově vyřídit nějaké obchodní záležitosti, Gwenda je pověřena najít v Anglii vhodný dům. To se jí také podaří – v novém domě se cítí dobře, ale v jednu chvíli ji přepadne podivný zlověstný pocit. Při zařizování se dějí zvláštní věci – Gwenda chce udělat cestu tam, kde už kdysi byla, chce vybourat dveře tam, kde kdysi bývaly, a nakonec najde ve skříni přesně takové tapety, jaké si představovala nalepit do jednoho z pokojů. Unavená a zmatená Gwenda ráda přijme pozvání Raymonda Westa a jeho tety Jane Marplové do Londýna, kde zajdou i do divadla. Při závěrečné scéně hry, ve které zazní „Zahalte jí tvář… zemřela tak mladá…“, Gwenda nahlas vykřikne a uteče ze sálu…

Zajímavosti o knize, přehled dosavadních vydání v češtině a přehled televizních adaptací najdete na tomto odkazu. Detektivku do češtiny přeložila Jarmila Svobodová.

Do konce roku 2018 vyjde ještě velký soubor povídek obsahující příběhy se slečnou Marplovou a bez Velkých detektivů a dobrodružně-špionážně laděný Muž v hnědém obleku. Kromě knih Agathy Christie nás v září čeká třetí poirotovský román, který napsala Sophie Hannah.