Záhada tří čtvrtin v češtině

V češtině vychází na konci září Záhada tří čtvrtin – třetí román s Herculem Poirotem, který napsal někdo jiný než Agatha Christie a ani nevychází z jejího námětu.

V anglickém originále vyšla nová poirotovská detektivka v srpnu, česky vychází v Knižním klubu o měsíc později v překladu Veroniky Volhejnové. Příběh opět napsala Sophie Hannah, pověřená vlastníky práv na dílo Agathy Christie. S Poirotem už napsala knihy Vraždy s monogramem (2014) a Zavřená truhla (2016).
Oficální anotace
Hercule Poirot, nejoblíbenější detektiv na světě, přichází v dalším stylovém, ďábelsky chytrém příběhu s tajemstvím, zasazeném tentokrát do Londýna roku 1930.
Jednoho dne se Poirot vrací z oběda a přede dveřmi svého bytu nachází rozzlobenou ženu, která se domáhá odpovědi, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, o kterém nikdy neslyšela. Rovněž Poirot žádného Barnabase Pandyho nezná. O to větší šok zažije, když vejde do svého bytu a zjistí, že má návštěvu – muže, který prohlašuje, že dostal od Poirota dopis, ve kterém ho označuje za vraha Barnabase Pandyho… Poirot by rád věděl, kolik stejných dopisů, odeslaných jeho jménem, ještě koluje po Londýně. Kdo je posílá a proč? Mnohem důležitější však je, kdo je Barnabas Pandy, zda je mrtvý, a pokud ano, byl zabit? A dokáže Poirot nalézt odpovědi dřív, než se něčí život ocitne v ohrožení?

Ukázka ze začátku románu je k dispozici na webu Knižního klubu na tomto odkazu.

Sophie Hannah napíše i čtvrtou knihu s Herculem Poirotem – vyjde v roce 2020.