3× Hercule Poirot 4

Knižní klub publikoval soubor 3× Hercule Poirot 4, který obsahuje detektivky Schůzka se smrtíTemný cypřišZlo pod sluncem.
 
V článku přinášíme základní nastínění děje všech tří poirotovských románů a odkazy na profily knih, kde najdete další informace.


Schůzka se smrtí (1938)

překlad Martina Hánová
V jeruzalémském hotelu vyslechne jednoho večera Hercule Poirot podivný rozhovor o chystané vraždě. V hotelu jsou ubytováni i Boyntonovi v čele s tyranizující matkou, která u sebe drží své potomky ocelovým poutem. Je tedy poněkud překvapující, když jim při výletu do Petry poskytne volnost a sama zůstane se svou nejmladší dcerou v kempu. Ještě větší překvapení nastane, když je paní Boyntonová večer nalezena mrtvá. Poirot se mezitím ocitá v jordánském Ammánu, kde navštíví plukovníka Carburyho, společného známého Poirota a plukovníka Race. Carbury se zmíní o smrti paní Boyntonové a vysloví domněnku, že má na její smrti podíl její rodina. Poirot se chystá zjistit, co se doopravdy stalo.
Zajímavosti o knize, obálky všech českých vydání a přehled adaptací najdete na tomto odkazu.

 
Temný cypřiš (1940)
překlad Jan Čermák
Elinor Carlislová se ocitla před soudem, obviněná z vraždy Mary Gerrardové. Celý příběh však začal v den, kdy Elinor a její snoubenec Roddy obdrželi anonymní dopis. Neznámý pisatel je vyzývá, aby si dali pozor na někoho, kdo se snaží vloudit do přízně Elinořiny tety Laury a dopomoci si tak k jejímu nemalému dědictví. Elinor a Roddy se jedou na vážně nemocnou tetu podívat a zjistí, že tou záhadnou osobou je Mary, dcera správce, se kterou si oba jako děti hrávali. Roddy se do ní okamžitě bláznivě zamiluje. Teta Laura umírá, aniž by po sobě zanechala poslední vůli. Když přijede Elinor vyklidit její dům, přijde ji na pomoc i Mary a jedna z ošetřovatelek…
Zajímavosti a další informace o knize na tomto odkazu.
 
Zlo pod sluncem (1941)
překlad Ivana Štěpánková
Hercule Poirot se domníval, že si na Pašeráckém ostrově bude užívat zasloužené dovolené, ale vražda krásné Arleny Marshallové mu tyto milé plány překazí. Prostě je zatažen do vyšetřování, a jak se postupem času ukazuje – nijak snadného vyšetřování, protože Arlenu Marshallovou si přála odstranit velká spousta lidí. Láska, nenávist, žárlivost, dokonalé alibi, touha po penězích – s tím vším se velký detektiv musí potýkat.
Zajímavosti a další informace o knize najdete na tomto odkazu.

Před touto knihou vyšly v novém vydání Detektivní hry, letos v červnu by měly následovat Detektivní hry 2, do nichž budou zařazeny texty divadelních her Černá kávaDeset malých černouškůPoslední víkend.