Vražda v Orient-expresu – nejlepší jednohlasá audiokniha roku 2017

Asociace vydavatelů audioknih dnes vyhlásila výsledky výroční ankety o nejlepší audioknihu roku. V kategorii Nejlepší jednohlasá audiokniha zvítězila Vražda v Orient-expresu, kterou v podání Lukáše Hlavici publikovalo vydavatelství OneHotBook.

Audiokniha dále uspěla také v kategorii Nejlepší interpret, ve které získal Lukáš Hlavica 2. místo za vítězným Norbertem Lichým (Den trifidů). Kompletní výsledky letošního ročníku najdete například zde.
 
Audiokniha vyšla na podzim roku 2017 u příležitosti filmové adaptace s Kennethem Branaghem v hlavní roli, příběh již dříve namluvil Pavel Novotný.
 
Na YouTube si můžete pustit první a druhé video z natáčení audioknihy ve studiu. O nahrávání si můžete též přečíst reportáž na tomto odkazu. A o knize Vražda v Orient-expresu jsme před časem zveřejnili 12 faktů.
 
Vražda v Orient-expresu je první christieovská audiokniha z produkce OneHotBooku. V plánu je povídkové CD Svědkyně obžaloby a můžeme si domýšlet, že v roce 2019 by v souvislosti s filmovou Smrtí na Nilu, ve které bude hrát režisér Branagh opět hlavní roli, mohla vyjít další audiokniha.

V klání o nejlepší audioknihu roku už v minulosti uspěla audiokniha Druhý gong, publikovaná v podání Taťjany Medvecké ve vydavatelství Tympanum.