Ediční plán Knižního klubu pro rok 2012

Nakladatelství Euromedia, pod jehož hlavičkou vychází české překlady Agathy Christie, zveřejnilo svůj ediční plán pro rok 2012. Tento seznam nicméně nemusí být přesně naplněn podle aktuální situace, může být doplněn o další tituly (což se předpokládá).

Dočkáme i druhého dílu Utajených zápisníků Agathy Christie, které v roce 2010 slavily poměrně velký úspěch. K vydání jsou plánovány na srpen pod názvem Promyšlené vraždy Agathy Christie a opět vyjdou v překladu zakladatele Společnosti Agathy Christie Jana Čermáka. 

Další kniha, na kterou bychom rádi upozornili a která vyjde mimo běžnou řadu, je trojice divadelních her. Publikování se plánuje na podzim a měla by obsahovat hry Past na myši, Svědkyně obžaloby a česky dosud nevydanou Pavučinu. A co dalšího se ještě na pultech objeví? Zároveň upozorňujeme, že měsíce vydání jsou pouze předpokladem.

Pověz mi, jak žijete (reedice) — leden, již vyšlo
Tato kniha asi některé fanoušky Agathy Christie překvapí. Nenaleznou tu ani příběh s kriminální zápletkou, ani žádného z oblíbených detektivů, ale vzpomínkové vyprávění o archeologických výpravách na Blízký východ, jichž se autorka ve třicátých letech zúčastnila. Kniha vydala pod jménem Agatha Christie Mallowan. 

Třetí dívka (poprvé v KK) — únor, již vyšlo
Hercula Poirota navštíví dívka, jež tvrdí, že možná spáchala vraždu. Než se však detektiv stihne vyptat na podrobnosti, mladá dáma si vše rozmyslí a odejde. Zmatený Poirot se vzápětí dozvídá, že slečnu Normu Restarickovou za ním poslala jeho přítelkyně, spisovatelka Ariadne Oliverová. Když se oba rozhodnou přijít záhadnému případu na kloub, zjistí, že Normu už delší dobu nikdo neviděl – a nikdo ji ani příliš nepostrádá. Dívku sice šťastnou náhodou objeví, ale ta upadá do stále hlubších nejistot o tom, co se s ní a kolem ní děje…

3x Agatha Christie  duben 
V další trojici vybraných detektivek z pera Agathy Christie se setkáme jak se slavným Belgičanem Herculem Poirotem (Dům na úskalí, 1932), tak s neméně úspěšnou odhalovatelkou zločinu Jane Marplovou (Smysluplná vražda, 1952). Ve třetím příběhu, nazvaném Zkouška neviny (1958), sice nevystupuje žádná z oblíbených postav, avšak autorka o něm prohlásila, že patří k jejím nejmilejším.

Dokud světlo nepohasne (poprvé v KK) — v rámci projektu Knihománie, vydáno 28. dubna
Sbírka povídek, která byla v Británii sestavena až po smrti autorky.

Prasklé zrcadlo (poprvé v KK) — červen, již vyšlo
Detektivní příběh se slečnou Marplovou.

Záhada Sedmi Ciferníků (reedice) — srpen, již vyšlo
V jedné z prvních knih anglické královny detektivek, vydané r. 1929, se trojice mladých přátel snaží odhalit pozadí nenadálé smrti svého kamaráda, notorického spáče. Pátrání je přivádí na stopu záhadných Sedmi ciferníků... Co vlastně ta dvě slova znamenají?

Dům u kanálu (reedice) — listopad, již vyšlo
Čtenáři se opět setkají s Tommym Beresfordem a jeho všetečnou ženou Pentličkou. Jsou starší než v detektivním románu N či M a jejich dny klidnější, snad i nudné. Ale po smrti staré tety najednou Pentlička objeví v pozůstalosti podivný obraz domu u kanálu. Když se rozhodne najít původní majitelku obrazu, rázem se ocitne v ohrožení života.

Na vrcholu vlny (poprvé v KK) — prosinec, již vyšlo
Detektivka s Herculem Poirotem původně plánovaná k vydání pod názvem Čas přílivu.

Aktualizováno 7. prosince 2012.