15. května 2019: Cena SAC a smutná zpráva

Cena SAC (1. část povídek, v příspěvku ke stažení), zprává o smrti naší čestné členky Olgy Simonové, termín pražského setkání.
 

Milí členové, 
 
děkujeme všem, kteří se v mailové konferenci vyjádřili k letošnímu ročníku Ceny Společnosti Agathy Christie. Na vaše přání tedy povídky letos posíláme ve dvou částech. V příloze tohoto e-mailu najdete první část (ve wordu a ve formátu PDF) [ke stažení na konci příspěvku], druhý soubor bude následovat přibližně na konci května. 
Instrukce k hodnocení zašleme až s druhou várkou povídek. 
Již teď ale můžeme uvést, že hodnocení se nemění. K dispozici máte 6 bodů, které můžete libovolným způsobem rozdělit mezi povídky, popř. je udělit jen jedné povídce. Finální hodnocení ale prosím udělejte, až když budete mít přečtené všechny povídky, tj. tento soubor i ten, který teprve doručíme. 
Počítejte prosím s tím, že uzávěrka hodnocení bude už zhruba v polovině června. 
 
Děkujeme všem, kteří se hodnocení letos zúčastní. 
 
Bohužel máme i jednu smutnou zprávu - v neděli v noci zemřela vůbec první čestná členka Společnosti Agathy Christie, paní Olga Simonová. Pokud byste tápali, o koho jde, tato učitelka z Prachatic si třináct let dopisovala s Agathou Christie (což bylo naprosto výjimečné) a spisovatelka po ní pojmenovala postavu v knize Viděla jsem vraždu. 
 
Připomínáme Setkání dne 8. 6., potkáme se opět v restauraci U dobré myšlenky v Praze. 
 
Těšíme se na vás 
Jana Ohnesorg 
Juan Zamora 

PŘÍLOHA