V před světem uzavřeném klášteře Saint-Gilbert-Entre-les-Loups žije v poklidu a modlitbách dvacet mnichů. Ironií je, že společenství, které přijalo slib mlčení, se stalo proslulým pro svůj nádherný zpěv, jehož působení na posluchače je tak hluboké, že se mu přezdívá „krásné tajemství“. Až když je zavražděn známý sbormistr, brána kláštera se otevře a vpustí vrchního inspektora Armanda Gamache ze slavné quebecké Sureté, který zde objeví neklid ve zdánlivé harmonii a je nucen konfrontovat se i se svými vlastními démony. Před odhalením vraha, před obnovením míru musí vrchní inspektor nejprve zvážit božské i lidské a zacelit trhliny mezi nimi.
Agatha Christie na ČT v roce 2012 - AKTUALIZOVÁNO!
Vysílání seriálu Hercule Poirot bylo dočasně zastaveno kvůli adventním koncertům, pokračovat se bude opět v novém roce. Kromě toho se v lednu dočkáme také filmových zpracování detektivek Agathy Christie.
Na další epizody seriálu Hercule Poirot, které byly natočeny podle povídek Agathy Christie a které Česká televize vysílá vůbec poprvé (předtím byly několikrát uvedeny na Primě), se můžete těšit od nového roku.
Vysílání bude pokračovat od 16 hod. v neděli 8. ledna 2012 a poté vždy každou neděli ve stejném čase.
V rámci sobotního cyklu Filmové návraty budou uvedeny také filmové adaptace detektivek Agathy Christie:
- 7. ledna od 13.50 — Vražda v Orient-expresu (1974, v roli Poirota Albert Finney)
- 14. ledna od 13.55 — Smrt na Nilu (1978, v roli Poirota Peter Ustinov)
- 21. ledna od 14.00 — Zlo pod sluncem (1982, v roli Poirota Peter Ustinov)
- 28. ledna od 13.50 — Rozbité zrcadlo (1980, v roli slečny Marplové Angela Lansbury)
V roce 2012 Česká televize rovněž plánuje uvést další epizody francouzského seriálu Malé vraždy Agathy Christie, jehož první řada byla v ČR uvedena na jaře 2010. Od té doby vznikly ale další příběhy: na motivy poirotovských románů Kočka mezi holuby, Temný cypřiš, Pět malých prasátek, Čas přílivu, ale i detektivky se slečnou Marplovou Mrtvá v knihovně. V roce 2012 by ve Francii měly být uvedeny díly podle románů Zapomenutá vražda (Marplová) a Smrt lorda Edgwarea (Poirot).
Ve francouzské adaptaci zasazené do třicátých let do Francie však ve všech epizodách vystupují policisté Lampion a Larosière.
O vysílání seriálu v České republice vás včas budeme informovat na našem webu a facebookovém profilu.