Čtenářská výzva 2019

Na rok 2019 jsme pro vás připravili čtenářskou výzvu. V článku se dozvíte, jaké knihy Agathy Christie si můžete během 12 měsíců přečíst.

publikováno 15. ledna 2019

Oficiální web agathachristie.com zveřejnil na letošní rok čtenářskou výzvu. Protože jsou nyní různé nejen čtenářské výzvy populární, rozhodli jsme se tento nápad šířit dál. Původní „čtenářský“ list k výzvě jsme přeložili a poslední položku změnili. Jinak jsme ovšem zachovali grafickou úpravu.

Jak to celé probíhá?
Na tomto odkazu si můžete stáhnout onen „čtenářský“ list – nebo chcete-li formulář –, kam si budete zapisovat přečtené knihy. Celkem obsahuje 12 položek. Záleží na vás, jaké pořadí si zvolíte. Není tedy nutné číst v lednu příběh s Herculem Poirotem, protože je to na prvním řádku, v únoru se slečnou Marplovou apod. Začněte klidně třeba prostřední položkou ze seznamu.
Na konci každého řádku vidíte políčko _/5. Pokud chcete, knihu si můžete obodovat, kdy 5 bodů znamená nejlepší hodnocení.
Jednu konkrétní knihu můžete napsat do více kategorií, pokud jim odpovídá (např. Smrt na Nilu je jak román s Poirotem, tak zahraniční příběh, a možná i vaše oblíbená kniha), ale samozřejmě můžete mít u každé položky jiný titul.

Jak knihy vybírat?
Seznam díla Agathy Christie, včetně roků vydání, najdete u nás na webu v sekci Dílo. Dále doporučujeme třeba Encyklopedii Agathy Christie.

S některými kategoriemi si dovolujeme poradit.
Raná práce – všechny knihy vydané před Vraždou Rogera Ackroyda
Sezonní příběh – kniha vázaná na jedno jasně rozpoznatelné roční období, nemusí to být nutně jen svátky (Halloween, Vánoce), stačí, že je patrná roční doba (např. zima: Sittafordská záhada)
Pozdní práce – knihy z let 1966 až 1973, tedy od Třetí dívky po Bránu osudu
Překlad člena SAC – Proč nepožádali Evanse?, Nástrahy zubařského křesla, Temný cypřiš, Hodiny, Muž v hnědém obleku, Cestující do Frankfurtu, Vánoce Hercula Poirota, Břímě, Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro, Není kouře bez ohýnku (vydání do roku 2001)

Spustili jsme facebookovou skupinu, kam nám průběžně můžete psát své komentáře. Budeme rádi, když se podělíte o to, co právě čtete. Jakékoliv dotazy a připomínky můžete psát na e-mail agatha@agatha.cz nebo využijte právě facebookovou skupinu či nám napište zprávu na naše facebookové stránky.

Byli bychom rádi, abychom si celou výzvu hlavně užili!