Čtvrtá poirotovka od Sophie Hannah v září 2020

Už dříve bylo oznámeno, že čtvrtá kniha s Herculem Poirotem, kterou napíše Sophie Hannah, vyjde v září 2020. Nedávno Sophie Hannah uvedla název a základní nastínění děje.

Poirotovky Sophie Hannah vycházejí každé dva roky od září 2014, kdy publikovala Vraždy s monogramem. Ve všech případech jde o původní příběhy Sophie Hannah, které nevycházejí z nerealizovaného námětu Agathy Christie ani jejího nedokončeného rukopisu. V knihách vystupuje Hercule Poirot a Sophie Hannah do nich přidala vlastní postavu, inspektora Catchpoola.

Čtvrtá kniha s Poirotem od Sophie Hannah se bude jmenovat The Killings at Kingfisher Hill a vyjde v září 2020, tedy v době, kdy uplyne 130 let od narození Agathy Christie.
 
O českém vydání budeme včas informovat. Předpokládáme, že kniha vyjde česky souběžně s anglickým originálem nebo nedlouho poté.
 
A o co v příběhu podle anotace půjde?
Hercule Poirot a inspektor Catchpool míří autobusem z Londýna do Kingfisher Hill, rezidenční čtvrti v Berkshiru, kde má své domy řada osobností a magnátů. Povolal je mladý Frank Davenport, který se bojí, že jeho žena bude neprávem popravena za vraždu jeho bratra Lawrence. Věří, že pravdu jde nalézt uvnitř rodiny. Chce, aby se Poirot pustil do vyšetřování, ale žádný člen rodiny Davenportových se nesmí dovědět pravý důvod detektivovy přítomnosti, zvláště ne Frankovi rodiče. Během cesty autobusem náhle vyskočí mladá žena ze svého sedadla s tím, že nemůže sedět na svém místě, jinak bude zavražděna, než autobus dorazí do cíle. Poirot si s ní místo vymění a k žádnému incidentu v autobuse nedojde. O pár dní později je ale tato žena nalezena zavražděná v domě Davenportových.