David Suchet čestným členem Společnosti Agathy Christie

David Suchet, představitel belgického detektiva v oblíbeném seriálu Hercule Poirot, převzal diplom čestného člena české Společnosti Agathy Christie.

Naše společnost udělila Suchetovi čestné členství již dříve. Nesmírně nás těší, že se nyní podařilo osobně mu předat diplom a upomínkové předměty.

Diplom převzal z rukou předsedkyně společnosti Jany Ohnesorg na besedě, která proběhla v londýnské Wilton’s Music Hall v neděli 24. března.

Čestné členství udělujeme od roku 2014 osobnostem, jejichž činnost v souvislosti s Agathou Christie nebo detektivkami vůbec považujeme za významnou a vážíme si jejich aktivit. Takto jsme již ocenili českou spisovatelku Innu Rottovou nebo Suchetova českého dabéra Jaromía Medunu. Ze zahraničních osobností čestné členství získali vnuk Agathy Christie Mathew Prichard a John Curran, zkoumající autorčiny „utajené“ zápisníky. 

Davidu Suchetovi jsme se podrobně věnovali v roce 2016, kdy mu bylo 70 let. Informace o jeho životě a herecké dráze si můžete připomenout v článku 70 faktů o Davidu Suchetovi.