Krátce ze světa Agathy

V Japonsku uvedou svoji adaptaci Deseti malých černouškůVražda v Orient-expresu se točí na Maltě a bude uvedena i divadelní verze této detektivky.

Po dvoudílné japonské adaptaci Vraždy v Orient-expresu, která měla premiéru v lednu 2015, nás čeká další japonské zpracování. O víkendu 25. a 26. března bude uvedeno Deset malých černoušků. Teprve na Vánoce 2015 se přitom v Británii s diváckým úspěchem vysílala adaptace téhož románu z produkce BBC. V odkazovaném článku se můžete podívat na trailer. 

Vražda v Orient-expresu v hlavní roli s Kennethem Branaghem, který je zároveň režisérem filmu, se nyní natáčí na Maltě. Podrobnosti přináší článek v angličtině, v něm najdete i video v maltštině. Natáčet se zde mají scény představující Jeruzalém, kde trávil Hercule Poirot dovolenou, a také Istanbul, odkud Orient-expres vyjíždí na cestu do Francie. Světová i česká premiéra by měly být v listopadu letošního roku.

To ve Spojených státech se bude od 14. března hrát divadelní verze Vraždy v Orient-expresu, která bude na jevišti uvedena vůbec poprvé. Scénář napsal Ken Ludwig, jehož oslovili vlastníci práv, aby adaptoval nějakou knihu Agathy Christie. On si zvolil právě Orient-expres jakožto „skvělý příběh se skvělým řešením“ (New York Post). Hercula Poirota ztvární Allan Corduner. Podrobnosti najdete na stránkách k divadelnímu představení, kde jsou i fotografie herců.

Zdroj obrázku: www.agathachristie.com