Krátce ze světa Agathy 2

Přinášíme několik základních informací o aktuálním christieovském dění.
 
Sophie Hannah napíše po Vraždách s monogrmamem (2014) a Zavřené truhle (2016) další dvě knihy s Herculem Poirotem. Vyjít by měly v letech 2018 a 2020. Podrobnosti zde.

BBC uvede třídílnou minisérii Decline and Fall („Sestup a pád“) podle stejnojmenné knihy britského autora Evelyna Waugha (1903–1966). Proč by měla zajímat čtenáře Agathy Christie? V jedné z rolí se totiž objeví David Suchet. První epizodu vysílá BBC One 31. března. Informace o seriálu zde. Trailer, v němž se objevuje i Suchet, je k vidění na YouTube.

K dispozici je triko vycházející z obálky prvního britského vydání marplovské detektivky Mrtvá v knihovně. Objednat si ho můžete ze zahraničí ve standarních velikostech v unisex nebo dámském provedení.

V loňském roce vyšla kniha Marka Aldridege Agatha Christie on Screen. Nyní byl o ní v angličtině zveřejněn rozsáhlý článek, v němž mj. objevíte různé zajímavosti o filmových a televizních adaptacích.

Na YouTube se objevilo krátké neoficiální video, které zřejmě zachycuje natáčení filmové Vraždy v Orient-expresu. Ve videu je záběr na vlak bez herců.

Divadelní verze Vraždy v Orient-expresu má za sebou premiéru, byť byl termín kvůli sněhové bouři posunut. Fotografie z představení jsou k vidění na webu divadla.

Zdroj obrázku: web BBC