Letos je sezóna užívání si Christie (15.12.2010)

Jak se dny zkracují a teploty klesají (ti, kteří žijí v teplejších krajích, si to musí zkusit představit), napadlo nás zahřát srdce fanoušků Agathy Christie po celém světě posledním newsletterem roku 2010. Podávejte nejlépe s horkým čajem a teplými lívanci!


Nové epizody Agathy Christie v prosinci na anglické televizní stanici ITV1
Nepropásněte Vraždu v Orient Expressu na Štědrý večer ve 21 hodin, nebo speciální dokument David Suchet v Orient Expressu tuto neděli, 19. prosince ve 21 hodin. Ale to není vše, rovněž přinášíme novinky o dvou nových epizodách slečny Marplové. Tajemství Chimneys v pondělí 27. prosince ve 21 hodin a Modrou pelargonii ve středu 29. prosince ve 20 hodin. Nechte se rozmazlovat a dejte nám vědět, co si myslíte o Christie Talk, fóru o televizních a filmových pořadech Agathy Christie.

Vražda v Orient Expressu – Ze zákulisí
K navnadění těch, kteří již viděli poslední představení Davida Sucheta v jedné z nejnapjatěji očekávaných adaptacích, máme speciální pětiminutovou upoutávku na dokument Ze zákulisí, obsahující rozhovory s herci a televizním štábem. Prohlédněte si ho již nyní na našich stránkách na Facebooku. 


Doporučení Agathy Christie
Když je venku nevlídné počasí, není nic příjemnějšího než dobrá Agatha Christie s vánoční tématikou. Vánoce Hercula Poirota, Sittafordská záhada nebo Královský rubín bývají velmi oblíbené v této části roku. Jestliže chladné počasí není Váš šálek kávy, pak vždy můžete uniknout s Karibským tajemstvím!


Vražedný, leč lahodný vánoční dort
Recept na Lahodnou smrt, vymyšlený při příležitosti oslav 120. výročí narození Agathy Christie, je asi nejextravagantnějším dortem, jaký můžete v letošním prosinci upéct. Když nahradíe dekoraci ze zlaté fólie jmelím, vytvoříte vánoční dort, po jakém toužíte – ale protože jmelí je ve skutečnosti jedovaté, tak snad raději přece jenom použijte zlatou fólii. Podrobný recept naleznete zde.


Dárky stále nekončí
Máme pro Vás další ukázky z audioknih BBC. Tentokrát to jsou Vánoce Hercula Poirota, které Vás zahřejí za chladného večera. Poslechněte si již nyní. Také se výborně hodí jako vánoční dárek, prohlédněte si kompletní kolekci na AudioGo.


Překlad: Julie Tomsová