Marplová opět na Prima Krimi

Prima Krimi bude znovu vysílat britský seriál Slečna Marplová. První epizodu můžete sledovat v neděli 7. června.

Prima Krimi bude vysílat každou epizodu dvakrát:

  • Začíná se dílem na motivy románu Mrtvá v knihovně. Tu můžete sledovat v neděli 7. června od 18.25 nebo den poté, v pondělí 8. června od 12.35.
  • Další víkend se pak dočkáme epizod v sobotu i neděli: v sobotu 13. 6. od 18.25 Ohlášená vražda a pak v repríze v neděli 14. 6. od 12.30. V neděli též od 18.30 Vražda na faře. Její reprízu očekáváme v pondělí 15. 6.
  • A pak podle stejného rytmu i další díly, tedy: jeden díl v sobotu kolem 18.30 hod. a v repríze v neděli cca v 12.30, druhý v neděli kolem 18.30 a v pondělí kolem 12.30.
Seriál televize ITV, stojící i za Herculem Poirotem s Davidem Suchetem, je specifický tím, že se v roli amatérské pátračky postupně objevily dvě herečky: nejprve Geraldine McEwan a v pozdějších dílech Julia McKenzie.
S původní předlohou Agathy Christie se tu pracuje s různou mírou věrnosti. Slečna Marplová byla navíc dosazena i do adaptací románů Agathy Christie, v nichž Marplová nevystupuje. Přesto si zejména Geraldine McEwan získala v České republice řadu příznivců.
 
Přehled všech epizod nabízíme ke stažení na tomto odkazu.
 
Slečna Marplová není jediný seriál podle detektivek Agathy Christie, který můžeme aktuálně sledovat. Kabelová stanice FilmBox dál vysílá seriál Hercule Poirot.
 
 
Zdroj fotografie: Prima Krimi