Jednoho dne se Poirot vrací z oběda a přede dveřmi svého bytu nachází rozzlobenou ženu, která se domáhá odpovědi, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, o kterém nikdy neslyšela. Rovněž Poirot žádného Barnabase Pandyho nezná. O to větší šok zažije, když vejde do svého bytu a zjistí, že má návštěvu – muže, který prohlašuje, že dostal od Poirota dopis, ve kterém ho označuje za vraha Barnabase Pandyho… Kdo je posílá a proč? Mnohem důležitější však je, kdo je Barnabas Pandy, zda je mrtvý, a pokud ano, byl zabit? A dokáže Poirot nalézt odpovědi dřív, než se něčí život ocitne v ohrožení?
MI6 trénuje paměť na detektivce Agathy Christie
Rekruti z řad britské zahraniční zpravodajské služby MI6 míří na divadelní představení Agathy Christie Past na myši, které se hraje v londýnském St. Martin’s Theatre. Cílem je bojovat proti digitální amnézii.
Digitální amnézie znamená, že díky internetu můžeme rychle dohledat potřebné informace. Tato možnost vždy zjistit, co potřebujeme vědět, způsobuje, že si pak informace nesnažíme zapamatovat.
Šéfové MI6 proto doufají, že hra Agathy Christie, jež se v Londýně hraje nepřetržitě od roku 1952, napomůže zlepšení paměti rekrutů. Rekruti MI6 proto míří na Past na myši s cílem zapamatovat si děj hry.
Co je pak čeká? Hned po představení musí převyprávět všechny dějové zvraty. Za několik týdnů pak rekruti musí představení zahrát.
Zprávu přinesla britská média, článek vyšel například v Daily Mailu.
Na fotografii aktuální obsazení londýnské Pasti na myši. Zdroj fotografie: https://uk.the-mousetrap.co.uk/gallery/