Na audioknize vychází Opona

Kristián a Tympanum vydájí v květnu na audioknize Oponu. Poslední případ Hercula Poirota. Čte Jaromír Meduna, dabér poirotovského představitele Davida Sucheta a čestný člen Společnosti Agathy Christie.

Co nás v detektivce čeká?
Kapitán Artur Hastings po dlouhých letech znovu přijíždí do sídla Styles, kde se odehrávala první kniha s Herculem Poirotem Záhada na zámku Styles a byl svědkem jeho úspěchu při řešení vraždy. I tento příběh vyšel na audioknize v podání Jaromíra Meduny, takže v jeho podání je symbolicky k dispozici první a poslední poirotovská detektivka.
Nyní se znovu jedná o vraždu, vlastně o několik vražd, páchaných tak rafinovaně a skrytě, že sám Velký detektiv v jednu chvíli říká, že se s takovým obratným zločincem za celou svou kariéru ještě nesetkal. Kapitán Hastings musí kromě pomoci svému příteli v nesnadném pátrání ještě řešit zhoršující se rodinné vztahy. Nevěří své dceři Judith a myslí si, že se dostala do špatné společnosti.
Hercule Poirot je již hodně zestárlý, ale jeho malé šedé buňky si stále drží svoji úroveň.
Agatha Christie knihu napsala „do rezervy“ již během druhé světové války a původně se počítalo s tím, že vyjde až po její smrti. Nakonec vyšla v září 1975 – tedy skoro 60 let potom, co začala psát Záhadu na Zámku Styles. Christie zemřela nedlouho poté, v lednu 1976.

Ukázku ze začátku audioknihy si můžete pustit na tomto odkazu.

V neděli 14. května od 13.00 hod. proběhně křest CD za účasti Jaromíra Meduny na Světě knihy, pořádaném na pražském Výstavišti. Akce se úskuteční v Sále audioknih.