Souborné vydání první a poslední poirotovky

Kalibr vydal box, který obsahuje první a poslední knihu s Herculem Poirotem – Záhadu na zámku Styles a Oponu. Samotné romány doplňují další texty, které až na jeden vychází česky poprvé.

Soubor vyšel v češtině u příležitosti 100 let od prvního vydání právě Záhady na zámku Styles, tedy debutu Agathy Christie.

Co zde najdete kromě samotných románů, které v češtině již vyšly?

První kniha obsahuje kromě Záhady na zámku Styles, jak ji známe z překladu Jaroslava Matějky, jednak předmluvu Johna Currana, který se zabýval zápisníky Agathy Christie, a jednak původní, nepublikovanou verzi zakončení Stylesu, kterou Christie na přání nakladatele přepsala.

Druhou knihu, tedy román Opona. Poslední případ Hercula Poirota, jak vyšel v překladu Veroniky Volhejnové, doplňuje předmluva Toma Adamse a článek Agathy Christie Léky jako jedy v detektivkách.

Tom Adams byl spisovatelčin „dvorní“ britský grafik a obě knihy ilustroval.

Ke knihám je přiložen dopis, který píše Hercule Poirot americkému nakladateli Agathy Christie panu Doddovi.

„Doplňkové“ texty přeložil Jan Čermák, zakladatel Společnosti Agathy Christie. Až na původní konec Stylesu, který už jsme si mohli přečíst v Utajených zápisnících Agathy Christie a Kompletních utajených zápisnících Agaty Christie od Johna Currana, vychází česky poprvé.