Soutěž o 3 výtisky životopisu Agathy Christie od Janet Morgan

Připravili jsme soutěž o knihu Agatha Christie. Životopis, kterou napsala Janet Morgan a letos ji publikovalo nakladatelství Slovart. Soutěžíme o 3 výtisky. Zapojit se můžete do 12. července 2020.

Soutěž skončila. Na konec článku jsme doplnili jména vylosovaných.

O co se soutěží?
Kniha vyšla poprvé ve Velké Británii roku 1984 a od té doby se dočkala několika dalších vydání. Nyní – když si připomínáme 130 let od narození Agathy Christie a 100 let od vydání její první detektivky – vychází poprvé také v češtině. Přeložila ji Barbara Hejná.
Biografii se svolením rodiny královny detektivek napsala Janet Morgan. Kniha stojí za pozornost, i když už jste četli Vlastní životopis. Autorka měla totiž k dispozici spoustu archivních materiálů, včetně dopisů, které Agatha Christie v průběhu života napsala i dostala. Na více než 400 stranách můžete sledovat Agathin život od narození až po poslední dny.
Morgan se věnuje i okamžikům, které v autobiografii chybí (včetně záhadného zmizení nebo právě posledních let života – Vlastní životopis končí v 60. letech), a některé věci podává podrobněji. Z knihy se tak dozvíme více třeba o tom, jak Agatha komunikovala se svým britským nakladatelem Collinsem, jak se dostávaly na scénu její divadelní hry nebo co si psala s druhým manželem Maxem Mallowanem.
 
Soutěžní otázka
Nepřipravili jsme „klasickou“ otázku, na kterou je jedna správná odpověď. Do slovosání zařadíme toho, kdo nám na e-mail napíše, o jakém příběhu Agathy Christie by se z knihy Janet Morgan rád něco dozvěděl. Podmínkou zařazení do slosování je zároveň dodržení níže uvedených podmínek soutěže.
 
Své tipy posílejte do 12. červnence 23.59 hod. na e-mail soutez@agatha.cz
 
Po skončení soutěže vylosujeme tři výherce, z nichž každý získá jednu tištěnou knihu Agatha Christie. Životopis od Janet Morgan.
 
Cenu do soutěže věnovalo vydavatelství Slovart, www.slovart.cz.
 
Účastí v soutěži souhlasíte s podmínkami soutěže, které jsou k dispozici na tomto odkazu.
 

Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz.

Vylosováni byli: M. Verner, Kateřina Janků a Milada Maňková.