Tajemství paní Christie

V češtině vyšlo další románové zpracování zahadného zmizení Agatha Christie. Knihu napsala americká autorka používající pseudonym Marie Benedict.

Román Tajemství paní Christie vyšel v anglickém originálem v roce 2020 a nyní ho v českém překladu Marie Dupalové publikovalo nakladatelství Moba.

Oficiální anotace
V prosinci roku 1926 Agatha Christie zmizí. Její auto je nalezeno na břehu hluboké, ponuré tůně. Kolem vozidla objeví vyšetřovatelé jen pár stop pneumatik a uvnitř odložený autorčin kožich – tato skutečnost jim vzhledem k chladné zimní noci připadá poněkud znepokojivá. Její manžel ani dcera nemají tušení, kde by mohla být, a tak celá Anglie rozpoutá dosud nevídané pátrání. O jedenáct dní později se paní Christie objeví stejně záhadně, jako zmizela. Tvrdí, že si nic nepamatuje, a nedokáže vysvětlit, co posledních jedenáct dnů dělala a kde se po celou tu dobu nacházela. Jakou roli hrál v celém případu spisovatelčin nevěrný manžel a co zamlčoval policejním vyšetřovatelům?

V češtině už dříve vyšlo i další beletristické zpracování záhadného zmizení, a to román Talent na vraždu Andrewa Wilsona. Ten vydal již čtyři romány, ve kterých vystupuje Agatha Christie, v češtině i ve slovenštině vyšly jen první dva – zmíněný Talent na vraždu a Jiné zlo. Česky vyšel také román Žena v Orient expresu od Lindsay Jayne Ashford, věnující se Agathinu seznámení s jejím druhým manželem Maxem.

Závěrem si dovolujeme upozornit, že v románu Tajemství paní Christie je prozrazeno rozuzlení Agathiny knihy Vražda Rogera Ackroyda.