U příležitosti Mezinárodního dne žen představujeme naše oblíbené hrdinky z knih Agathy Christie

Členky a člen Společnosti Agathy Christie o svých oblíbených ženských.


Stáňa

Mary Gerrardová / Temný cypřiš

Mary byla krásná, nevinná a dost naivní. Nebo ne? Možná naopak dobře skrývala svou ziskuchtivost a umění trpělivě čekat na svou příležitost. Každopádně zajímavá postava, která hodně zamíchala s dějem.


Marcela

Paní Lorrimerová / Karty na stole

Mně se moc líbila paní Lorrimerová, protože měla za sebou nesnadný život, byla podezřelá z vraždy pana Shaitany, ale přesto byla za všech okolností chladná, uvážlivá a velmi inteligentní. Takhle si představuji opravdovou anglickou lady.


Ivana

Lucy Eyelesbarrowová / Vlaku z Paddingtonu

Mám moc ráda Lucy – je totiž podle mě úžasně (všeho)schopná.

Katka H.

Agatha Christie / Pověz mi, jak žijete

Myslím si, že je to víceméně životopis Agathy Christie popisující její velmi šťastné období života. Vyřešený komplikovaný vztah s Archiem, vztahy s muži, slavná, bohatá a následuje milovaného muže za jeho prací.


Věra

Emily Trefusisová / Sittafordská záhada

Emily byla první z ženských hrdinek-detektivů, o kterých Agatha psala a já o nich četla. Moc mě zaujalo, jak udělala možné i nemožné pro to, aby dokázala nevinu svého snoubence. Uměla využít nejen různé triky a úskoky, aby zjistila pravdu, uměla třeba i předstírat ženskou slabost, aby získala gentlemanskou pomoc mužů. Moc jsem jí držela palce a trochu mě mrzelo, že už o ní Agatha nic dalšího nenapsala.


Vítek

Anne Beddingfeldová / Muž v hnědém obleku

Anne Beddingfeldová: mladá, samostatná, emancipovaná, odvážná, toužící po dobrodružství, romantická, typ, kterým v románech fandím.


Zuzana

Ariadne Oliverová / Sloni mají paměť

Knížku mám ráda hlavně kvůli postavě spisovatelky Ariadny Oliverové. Je mi sympatické, že tady má i lepší intuici než Poirot. Vlastně od začátku větří zločin. Obecně mi je její postava sympatická napříč všemi díly, kde vystupuje. Je potřeštěná, někdy zmatená, taky se v ní trochu vidím, je se sebou a se svým dílem trochu nespokojená…


Jana S.

Bridget Conwayová / Vždyť je to hračka

Mám u Agathy ráda příběhy bez detektiva. V této knize mě zaujala Bridget (pomáhá trochu v pátrání Lukeovi). Je to 28letá velmi moderní dívka, energická, se střízlivou a bystrou inteligencí, jazyk má jako břitva.