Vražda v Orient-expresu v ČR poprvé na divadle

Městské divadlo Kladno uvede v české premiéře divadelní adaptaci Vraždy v Orient expresu.
 
Některé své knižní příběhy adaptovala pro divadelní prkna přímo Agatha Christie, v případě Vraždy v Orient expresu je však autorem dramatizace někdo jiný. A jde navíc o novou adaptaci. Divadelní verzi, jejímž autorem je Ken Ludwig, vůbec poprvé uvedlo americké McCarter Theatre v Princetonu (stát New Jersey) v březnu 2017. Premiéra musela být tehdy mimochodem – stylově vzhledem k ději dané detektivky – odložena kvůli sněhové bouři. V únoru 2018 na program zařadilo Hartford Stage ve státě Connecticut.
 
České premiéra v Městském divadla Kladno připadá na sobotu 14. prosince 2019.
 
Osoby a obsazení:
Hercule Poirot Jiří Š. Hájek
Monsieur Bouc Ondřej Lechnýř
Mary Debenhamová Jana Zenáhlíková
Hector MacQueen Viktor Zavadil
Kněžna Dragomiroff Jitka Asterová
Greta Ohlssonová Kristina Sitková
Hraběnka Andrenyi Vladimíra Benoni
Helen Hubbardová Karolína Frydecká
Plukovník Arbuthnot Michal Maléř
Samuel Ratchett Jindřich Hrdý
Michel Pepa Honzík 
 
Hru na Kladně režíruje Petr Mikeska, který už má s dílem Agathy Christie na jevišti zkušenosti. V Mladé Boleslavi hrál ve Vraždě na faře a zde také režíroval stále uváděnou adaptaci Deseti malých černoušků.
Překlad Zuzana Josková, dramaturgie Kristýna Čepková, scéna Michal Syrový, kostýmy Agnieszka Pátá Oldak, hudba Vladimír Nejedlý.
 
Aktuální termíny představení najdete na tomto odkazu.
 
Po kladenském divadle chystají Vraždu v Orient expresu další dvě české scény. V Těšínském divadle bude mít premiéru 25. ledna 2020 a v Divadle F. X. Šaldy Liberec jen pár dní poté, 31. ledna 2020.