Vychází Vraždy s monogramem

V úterý 9. září 2014 vychází celosvětově první autorizovaná detektivka s některou z postav Agathy Christie, kterou královna zločinu sama nenapsala. Poirotovské Vraždy s monogramem od současné britské autorky Sophie Hannah.
Loni v září se objevila první informace o tom, že vlastníci práv pověřili Sophii Hannah napsáním knihy s Herculem Poirotem. Letos na jaře byl oznámen název a zveřejněna anotace, ale žádné bližší oficiální informace o titulu dosud nejsou k dispozici a ani nebyla zveřejněna ukázka.
Je pouze známo, že se příběh odehrává v roce 1929 a kromě Poirota v něm nevystupuje žádná další postava Agathy Christie, jako například asistent v pátrání Hastings.
 
Oficiální česká anotace Knižního klubu, který detektivku vydává:
Hercula Poirota vyhledá v londýnské kavárně nervózní mladá dáma a svěří se mu, že je v ohrožení života. Žádá ho, aby nikdo nehledal jejího vraha. „Jakmile já budu mrtvá, spravedlnosti bude konečně učiněno zadost,“ prohlásí a uteče. Později se Poirot dozví, že v luxusním hotelu došlo k vraždám tří hostů – v jejich ústech se našel manžetový knoflíček. Může mít jejich smrt souvislost s chováním vystrašené ženy z kavárny? Zatímco se Poirot pokouší propojit kousky zločinné skládanky, vrah připravuje další hotelový pokoj pro čtvrtou oběť…

Zveřejněn byl i trailer na knihu.

V češtině vychází nová poirotovka v překladu Eddy Němcové v klasické tištěné verzi s pevnými deskami a jako e-kniha. Vydavatelství Tympanum plánuje v listopadu vydat Vraždy s monogramem jako audioknihu.
České vydání je součástí nové řady s příběhy Hercula Poirota. V září v ní vychází také Vražda na golfovém hřišti a plánují se další tituly. Zároveň bude Vražda na golfovém hřišti v textově identické verzi publikována během září i v tradiční edici s černými pevnými deskami, v níž do konce letošního roku vyjde také sbírka povídek Poslední případy slečny Marplové. Dále letos vyjde ještě kniha Velká výprava, kterou sestavil autorčin vnuk Mathew Pritchard a je komponovaná z pasáží z životopisu Agathy Christie a dopisů napsaných roku 1922 během mise propagující Výstavu Britského impéria, pohlednic, fotografií a novinových článků.