Životopis Agathy Christie od Janet Morgan

Nakladatelství Slovart vydalo knihu Agatha Christie – Životopis, kterou se svolením rodiny královny detektivek napsala Janet Morgan.

Kniha vyšla poprvé ve Velké Británii roku 1984 a od té doby se dočkala několika dalších vydání. Nyní – když si připomínáme 130 let od narození Agathy Christie a 100 let od vydání její první detektivky – vychází poprvé také v češtině. Přeložila ji Barbara Hejná

Proč si knihu pořizovat, i když už jste četli Vlastní životopis?

Janet Morgan měla totiž k dispozici spoustu archivních materiálů, včetně dopisů, které Agatha Christie v průběhu života napsala i dostala. Na více než 400 stranách můžete sledovat Agathin život od narození až po poslední dny. Morgan se věnuje i okamžikům, které v autobiografii chybí (včetně záhadného zmizení nebo právě posledních let života – Vlastní životopis končí v 60. letech), a některé věci podává podrobněji. Z knihy se tak dozvíme více třeba o tom, jak Agatha komunikovala se svým britským nakladatelem Collinsem, jak se dostávaly na scénu její divadelní hry nebo co si psala s druhým manželem Maxem Mallowanem.

Odbornou revizi knihy provedl místopředseda Společnosti Agathy Christie Juan Zamora.