Deset malých černoušků v novém vydání

První knihou Agathy Christie, kterou Knižní klub publikoval v roce 2017, je Deset malých černoušků.

Na sídlo vybudované na ostrově kdesi v devonském hrabství je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit – přesně podle dětské říkanky...

Knižní klub přišel s novým vydáním v reakci na nejnovější, televizní adaptaci Deseti malých černoušků z produkce BBC, kterou na začátku roku uvedla televize Prima. Kniha je k dispozici ve vydání s novou grafickou úpravou (přebal a širší formát). Kdo by měl zájem o vydání z klasické tzv. černé řady, musí zapátrat v antikvariátech po dřívějších vydáních – seznam všech českých vydání viz zde. V odkazovaném článku uvádíme také zajímavosti o knize, včetně různých názvů anglického originálu, přehled všech televizních a filmových adaptací, informace o divadelní hře, komiksu, audioknize a počítačové hře.  

A co o knize říkala přímo Agatha Christie? Záznam jejího hlasu si můžete pustit na YouTube na tomto odkazu, český překlad je k dispozici v popisku videa.

Přehled christieovských titulů, které Knižní klub vydá v letošním roce, najdete v tomto příspěvku.