Divadelní Vražda v Orient-expresu na Kladně a v Českém Těšíně

Kladenské a českotěšínské divadlo chystají divadelní verzi Vraždy v Orient-expresu. Mladoboleslavští Černoušci se opět hrají letos v říjnu.

Agatha Christie některé své původně knižní příběhy sama převáděla do divadelní podoby, existují však i takové detektivky, které dramatizoval někdo jiný. V posledních letech k nim přibyla také Vražda v Orient-epresu. (Více o knižní předloze zde.)

Román do divadelní podoby upravil Ken Ludwig. Hra byla uvedene v březnu 2017 v McCarter Theatre v Princetonu v americkém státě New Jersey. Po tomto „testovacím“ běhu následovalo od únoru 2018 uvedení v Hartford Stage v americkém státě Connecticut.

Fotografie z nastudování v Hartford Stage si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Trailer je k dispozici zde

V české premiéře hru uvede Městské divadlo Kladno v režii Petra Mikesky. Premiéra je naplánována na 14. prosince 2019.

Těšínské divadlo chystá svoji verzi v režii Vojtěcha Štěpánka. Premiéra v Českém Těšíně na české scéně česko-polského divadla bude následovat nedlouho po kladenské, a to 25. ledna 2020.

V Mikeskově režii se v současnosti uvádí i jiná detektivní hra, a to A pak už tam nezbyl ani jeden (divadelní verze Deseti malých černoušků, kterou zdramatizovala přímo Agatha Christie). Představení je možné vidět na prknech mladoboleslavského divadla. Aktuálně jsou v prodeji vstupenky na 25. října letošního roku.

To v Příbrami mají „Černoušci“ derniéru 28. května, volná místa jsou stále v prodeji.