Listopadové tituly Malé šedé buňky a Poirot a já

Kromě „klasických“ románů a povídek Agathy Christie jsme se i letos dočkali také dalších titulů, které zároveň zakončují letošní christieovský rok. V listopadu vyšly v Knižním klubu Malé šedé buňky a Poirot a já.

Publikace Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot byla vydána v anglickém originále letos v září při příležitosti 125 let od narození Agathy Christie a sestavil ji David Brawn. Čtenáři v ní najdou výběr detektivových citátů na různá témata (ženy, jídlo, angličtina či samozřejmě Poirot sám), posbírané z povídek a románů, ve kterých vystupuje.
Do knihy je také zařazena esej Agathy Christe, v níž píše o svém vztahu k Poirotovi.
České vydání připravila předsedkyně Společnosti Agathy Christie Jana Ohnesorg.
Ukázka na webu Bux.cz: zde.

Druhý titul Poirot a já napsal nejoblíbenější představitel belgického detektiva David Suchet (ve spolupráci s Geoffreyem Wansellem). Herec se v ní vyjadřuje k postavě Hercula Poirota a vzpomíná na seriál, který se vysílal téměř 25 let. V Anglii ostatně vyšla právě při příležitosti loučení se seriálem.
Ukázka zde.

Na začátek roku 2016 se z letošního prosince posouvá vydání Kapsy plné žita (již jen edice s novou grafickou úpravou), v níž vystupuje slečna Marplová, a 3× Hercule Poirot, do které jsou zařazeny romány Záhada na zámku Styles, Karty na stole a Hra na vraždu (připomínáme článek o prvním vydání této komponované knihy).