Není kouře bez ohýnku jako paperback

Po loňské Vraždě na faře vyšla v brožovaném vydání s „květinovou“ úpravou další detektivka se slečnou Marplovou.

Mladý pilot Jerry Burton se po těžké havárii usadil na okraji malého klidného městečka Lymstocku, kde se o jeho úplnou rekonvalescenci postará jeho sestra Joanna. Jednoho rána je mezi poštou dopis s místním razítkem a adresou napsanou na psacím stroji. Dopis poskládáný ze slov vystřižených z novin je anonymem, který tvrdí, že Jerry a Joanna nejsou „jen“ bratrem a sestrou. Zjistí, že podobný dopis, týkající se vždy milostného života, dostalo více obyvatel Lymstocku. První skutečný otřes však způsobí až sebevražda jednoho z adresátů. Dopisová aféra se tak stává hlavním námětem fám a spekulací. Paní Calthropová, vikářova žena, se proto rozhodne pozvat Jane Marplovou.

Není kouře bez ohýnku vyšlo v angličtině poprvé roku 1942 v prokrácené americké verzi, ze které pochází starší překlad do češtiny. Rok nato, tedy před 70 lety, následovalo delší britské vydání.

Z britské verze byl pořízen slovenský překlad Hroziaci prst a v češtině až vydání z roku 2010 a taky tento paperback, který nově přeložila Hana Petráková. Přehled všech českých vydání a další informace o knize najdete v sekci Dílo.

Nedávno vyšlo Není kouře bez ohýnku také na audioknize.