Nové vydání detektivky V hotelu Bertram

Nakladatelství Kalibr ze skupiny Euromedia Group vydalo román V hotelu Bertram (1965), ve kterém vystupuje slečna Marplová.

 
Anotace
Londýnský hotel Bertram. Ten zvolí slečna Jane Marplová jako místo, které chce navštívit. Přitom když jí její synovec Raymond West s manželkou Joan nabízeli pobyt, navrhovali různá přímořská letoviska, ona si vybrala právě londýnský hotel, ve kterém už byla v dětství ubytována.
Může to vypadat jako výlet do starých časů. Opravdové koblihy s marmeládou z opravdových jahod, opravdové vdolečky se spoustou másla, úžasný čaj. A pak také různí hosté. Popletený kanovník Pennyfather, lady Selina, plukovník Luscombe, několikrát vdaná Bess Sedgwicková, automobilový závodník Ladislaus Malinowski, mladá dívka Elvira Blakeová a dáma, která ji má právě na starosti – ti všichni, ale také slečna Jane Marplová a další jsou v hotelu ubytováni.
O zdánlivě poklidném hotelu ovšem ví police v čele s inspektorem Davym, zvaným Otec. A pak jednoho dne kanovník Pannyfather, který měl odletět na kongres do Švýcarska, záhadně zmizí...

Celkově vychází kniha v češtině teprvé podruhé, poprvé vyšla roku 2008 v tzv. černé řadě.

Přeložila Hana Petráková.

Přehled dosavadních televizních adaptací nebo zajímavosti o knize – včetně inspirace či inspirací pro románový hotel Bertram – si můžete přečíst na tomto odkazu (profil knihy v sekci Dílo/Romány).
 
A co náš čeká dál?
Vydání knihy citátů slečny Marplové a reedice Vlastního životopisu autorky se z května odkládá na domu po letních prázdninách. Po románu V hotelu Bertram by tak mělo v červenci následovat nové vydání Plavého koně, možná spojené s českou premiérou televizní adaptace BBC na motivy této knihy.