Seriál Hercule Poirot zase od začátku

Česká televize naváže na dosavadní vysílání seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem a znovu uvede všech 38 epizod padesátiminutové stopáže.
 
V pátek 15. února 2019 bude uvedena Opona, vůbec poslední epizoda seriálu Hercule Poirot. Týden poté se začne zase od začátku. A jako tradičně se začíná Dobrodružstvím clamphamské kuchařky – v pátek 22. února od 22.20.
Vysílání seriálu bude na ČT1 probíhat ve stejném rytmu jako doposud. Stejná epizoda poběží v pátek kolem 22 hod. a pak znovu v sobotu kolem 16 hod.

Aktuální termíny vysílání jsou uvedeny na webu České televize na tomto odkazu a budeme je rovněž pravidelně zveřejňovat na našem facebookovém profilu.

S výjimkou adaptace románu Dům na úskalí (seriálová verze pod názvem Dům na mysu) rozdělené na dvě krátké epizody jde vždy o příběhy na motivy kratších i delších povídek, které Agatha Christie s Herculem Poirotem napsala.

Česká televize tyto nejstarší díly nasazuje krátce poté, co jsme si připomínali výročí 30 let od vysílání seriálu. Dobrodružství clamphamské kuchařky, kterým seriál začal, mělo ve Velké Británii premiéru 8. ledna 1989. O výročí seriálu jsme psali v tomto článku.

 
Ke stažení
► Užitečný přehled všech epizod seriálu Hercule Poirot (obsahuje rovněž seznam s rozdělením na krátké a dlouhé díly) najdete zde.
 
Zdroj obrázku: stránky České televize