Svědek obžaloby na Prima Max

Prima Max uvede pod názvem Svědek obžaloby adaptaci BBC z roku 2016, která vznikla na motivy povídky Agathy Christie Svědkyně obžaloby.

V Británii šlo o dvoudílnou televizní adaptaci, Prima Max uvede oba díly najednou. Sledovat Svědka obžaloby je možné v těchto termínech:

  • neděle 17. března od 20.00
  • v noci z pondělí 18. na úterý 19. března od 00.10

Scénář napsala Sarah Phelps, která již na motivy Agathy Christie adaptovala Deset malých černoušků i další snímky vzniklé po roce 2016 (Zkouška neviny, Vraždy podle abecedy).

Na motivy Svědkyně obžaloby je z dřívějška známé filmové zpracování s Marlene Dietrich, jež však vzniklo na motivy divadelní hry Agathy Christie. Tato nová verze vychází z povídky, kterou Christie publikovala ještě před divadelní hrou.

Tři herci se již objevili v jiných christieovských adaptacích. Monicu Dolan můžete znát z poirotovské epizody Po pohřbu, kde ztvárnila slečnu Gilchristovou. Ve Svědkyni obžaloby se objevuje jako služebná zavražděné Janet McIntyreová (v povídkové předloze je příjmení McKenzieová). Toby Jones hrál v suchetovské adaptaci Vraždy v Orient-expresu pana Ratchetta. Zde vystupuje jako John Mayhew, právník podezřelého. Dalšího právníka – Charlese Cartera – hraje David Haig. V adaptaci knihy Vždyť je to hračka, do níž byla dosazena slečna Marplová, představoval majora Hugha Hortona.

Z dalších herců zmiňme Kim Catrall. Její nejznámější postavou je Samantha Jonesová ze Sexu ve městě, ve „Svědkyni“ ztvárnila zavražděnou dámu Emily Frenchová.