Tommy a Pentlička na Prima Max

Po Deseti malých černoušcích, které Prima uvedla na začátku letošního roku, se dočkáme další christieovské adaptace, byť tentokrát na „zapadlejší“ Prima Max. Uvedena bude minisérie, v níž vystupují Tommy a Pentlička Beresfordovi.
Aktualizováno 7. dubna 2016

Tommy a Pentlička (v originále Partners in Crime) byli v Británii uvedeni v létě 2015, tedy několik měsíců právě před úspěšnějšími Černoušky. V hlavních rolích se objevili Jessica Raine jako Pentlička a David Walliams v roli Tommyho.
Vznikly epizody na motivy knih Tajemný protivník a N či M?, originál název Partners in Crime odkazuje na stejnojmennou sbírku s touto dvojicí (česky Zločiny pro dva). 
BBC sice chystá adaptace dalších knih Agathy Christie (jak jsme i psali dříve), ale nová řada Tommyho a Pentličky se neplánuje. Příčinou neúspěchu série s manželi Beresfordovými mohli být samotní představitelé hlavních rolí, kteří neodpovídali tomu, jak si čtenáři dvojici představují, a to hlavně v případě ztvárnění Tommyho. Problémem mohlo být i zasazení obou televizních příběhů do 50. let, zatímco románový Tajemný protivník se odehrává po konci první světové války a N či M? za druhé.

Aktuální termíny vysílání:


Tajemný protivník (1/2)
sobota 1. dubna od 20.15 
neděle 2. dubna od 16.05
 
Tajemný protivník (2/2)
sobota 8. dubna od 20.15 
neděle 9. dubna od 16.15
 
V Británii byly uvedeny vždy tři epizody podle jedné knihy, Prima Max uvede vždy dvě delší epizody, jak bylo ostatně učiněno i u Deseti malých černoušků.
Termín vysílání epizod podle N či M? není zatím k dispozici. Prima Max zatím nemá v plánu uvést epizody na motivy knihy N či M?, kterými by bylo logické navázat. Zda a kdy bude uvedeno rovněž N či M?, nám nebylo sděleno.

Rozhodně ale nechceme tuto minisérii zavrhnout. Budeme proto rádi, pokud se s námi podělíte o názor na televizního Tommyho a Pentličku. Napsat nám můžete na e-mail agatha@agatha.cz nebo na náš facebookový profil.