V Kalibru vyšlo Jiné zlo

Nakladatelství Kalibr vydalo krimi Andrewa Wilsona Jiné zlo. Jde o druhou Wilsonovu knihu, ve které vystupuje Agatha Christie.

Jiné zlo se odehrává v roce 1927, v době po tzv. záhadném zmizení Agathy Christie. Jeho události Wilson po svém beletristicky zpracoval v knize Talent na vraždu, která vyšla česky v loňském roce. V Jiném zlu Wilson vychází z podstatně méně známé etapy v životě Královny detektivky – když pobývala na Kanárských ostrovech. Je však třeba dodat, že jde opět o fiktivní románový příběh.

Oficiální anotace

Dva měsíce po dramatických událostech spjatých s jejím zmizením se královna zločinu Agatha Christie pokusí uplatnit svůj talent pro rozřešení záhad při vyšetřování podivné vraždy britského agenta SIS na Kanárských ostrovech. Už během cesty lodí se při tom stane svědkem šokující scény, kdy jedna z pasažérek přeleze zábradlí a vrhne se do moře vstříc smrti. Otřesena tímto zážitkem se Christie ubytuje v místním Grand Hotelu, kde se setká s několika fascinujícími hosty včetně dvojice podezřelých z účasti na vyšetřované vraždě – jeden z nich je okultista, druhý možná komunistický špion. Slavná spisovatelka brzy zjistí, že nic není, jak se zdá být, že děsivá událost z lodi má souvislost s případem a že k odhalení pachatele bude třeba odkrýt jiné zlo.

Kniha vyšla v překladu Ivany Štěpánkové v nakladatelství Kalibr.