Vražda v Orient-expresu za 3 měsíce v kinech

Za čtvrt roku, ve čtvrtek 9. listopadu, bude v českých kinech premiérově uvedena nová verze Vraždy v Orient-expresu. V souvislosti s filmovou adaptací se chystá i audiokniha a nové knižní vydání.

První zpráva o novém filmovém zpracování známé detektivky se objevila před Vánocemi 2013. Tehdy ještě nebyli známi žádní představitelé, pouze byl jako jeden z producentů zmíněn Ridley Scott. Necelé čtyři roky poté bude snímek konečně uveden v kinech. Natáčení začalo v loňském roce a během toho letošního se objevilo zatím pár fotografií a také trailer – s českými titulky si ho můžete pustit na tomto odkazu
 
Film slibuje, stejně jako verze z roku 1974 hvězdné obsazení. V roli Hercula Poirota uvidíme Kennetha Branagha, který Vraždu v Orient-expresu zároveň režíroval. V dalších rolích se objeví například Judi Dench (princezna Dragomirovová), Michelle Pfeiffer (paní Hubbardová), Penélope Cruz (pošpanělštěná postava, kterou hraje, vychází ze švédské misionářky) nebo Johnny Depp v roli zavražděného Ratchetta.

Nakladatelství Knižní klub při té příležitosti chystá nové knižní vydání s filmovou obálkou. Větší překvapení je, že se na trhu objeví také audiokniha. Euromedia, pod kterou spadá Knižní klub, přitom v roce 2008 vydala povedenou verzi v podání herce Pavla Novotného. Ta se však již nedá pořídit, legálně je dostupná pouze ve veřejných knihovnách. Novou audioknihu chystá vydavatelství OneHotBook a Vraždu v Orient-expresu tentokrát načte Lukáš Hlavica. 

Základní nástin děje, zajímavosti o knize a přehled dosavadních televizních a filmových adaptací najdete na tomto odkazu. Uvádíme zde ovšem i další adaptace: existuje také divadelní verze, počítačová hra a komiksové zpracování.